wydarzenia
Krucjata Młodych na marszu ”Obudź się Polsko”
2012-09-30
29 września 2012 r. przedstawiciele Krucjaty Młodych wzięli udział w marszu, który przeszedł ulicami Warszawy. Kilkaset tysięcy osób wyraziło swój sprzeciw wobec polityki rządu Donalda Tuska, domagało się poszanowania swobód obywatelskich oraz zagwarantowania dostępu do katolickich mediów na cyfrowym multipleksie.

Dziesiątki zorganizowanych stowarzyszeń i grup z całej Polski – w tym Krucjata Młodych pod bannerem "Polska katolicka nie laicka!" – modliło się na Różańcu w intencji ojczyzny. Po Mszy św. na pl. Trzech Krzyży, uczestnicy marszu ruszyli w stronę Placu Zamkowego.

Oprócz flag niesiono wiele transparentów, m.in. "wolne media – wolna Polska", "nie oddamy telewizji TRWAM", "Bóg, honor, ojczyzna", "w obronie wolności". Liczba maszerujących była tak wielka, że gdy czoło pochodu docierało do Placu Zamkowego, tysiące ludzi wciąż pozostawały na pl. Trzech Krzyży. Setki osób dołączało się do grupy manifestantów na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu.

Marcin Musiał
 
 
 
dołącz
 
 
Irek Dudek
- polski kompozytor, wokalista i autor tekstów: chciałbym was bardzo zachęcić, abyście się nie wstydzili swojej religii, swojego katolicyzmu, nie wstydzili się krzyża
 
Akcja
Chcemy obudzić sumienia Polaków. Młodych
i dojrzałych. Stań do walki z samym sobą!
Ze wstydem i obojętnością. Opowiedz się za Jezusem i nakłoń innych do wyznania wiary.
     Daj świadectwo:
zamów brelok 
i noś go w widocznym miejscu.
      Wymagasz od siebie więcej?
Spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia!
 
 
 
Copyright © Instytut im. Ks. Piotra Skargi              WWW.PIOTRSKARGA.PL