wydarzenia
Krucjata Młodych na marszu ”Obudź się Polsko”
2012-09-30
29 września 2012 r. przedstawiciele Krucjaty Młodych wzięli udział w marszu, który przeszedł ulicami Warszawy. Kilkaset tysięcy osób wyraziło swój sprzeciw wobec polityki rządu Donalda Tuska, domagało się poszanowania swobód obywatelskich oraz zagwarantowania dostępu do katolickich mediów na cyfrowym multipleksie.

Dziesiątki zorganizowanych stowarzyszeń i grup z całej Polski – w tym Krucjata Młodych pod bannerem "Polska katolicka nie laicka!" – modliło się na Różańcu w intencji ojczyzny. Po Mszy św. na pl. Trzech Krzyży, uczestnicy marszu ruszyli w stronę Placu Zamkowego.

Oprócz flag niesiono wiele transparentów, m.in. "wolne media – wolna Polska", "nie oddamy telewizji TRWAM", "Bóg, honor, ojczyzna", "w obronie wolności". Liczba maszerujących była tak wielka, że gdy czoło pochodu docierało do Placu Zamkowego, tysiące ludzi wciąż pozostawały na pl. Trzech Krzyży. Setki osób dołączało się do grupy manifestantów na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu.

Marcin Musiał
 
 
 
dołącz
 
 
Krzyż w szkole
Dlaczego? Inni mówią, że edukacja z zasady powinna być neutralna światopoglądowo…
- Nie istnieje neutralność światopoglądowa. Nie można uczyć dzieci bez odwołania się do kategorii prawdy i fałszu oraz dobra i zła.
 
Jerzy Skoczylas
- polski satyryk, członek kabaretu Elita:
Nie wstydź się Jezusa i nie bądź obojętny, gdy Jezus jest atakowany i obrażany.
 
 
 
Copyright © Instytut im. Ks. Piotra Skargi              WWW.PIOTRSKARGA.PL