wydarzenia
Tak było podczas publicznej modlitwy różańcowej w Olsztynie i Warszawie. Kolejna już wkrótce!
2017-01-22
W piątek i sobotę (20-21 stycznia) miały miejsce dwa publiczne Różańce zorganizowane przez Krucjatę Młodych, podczas których modlono się o moralną odnowę Polski i Polaków.

 

20 stycznia na Placu św. Jana Pawła II w Olsztynie w modlitwie uczestniczyło ponad 50 osób, zaś następnego dnia przed figurą Marki Bożej Passawskiej przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie ponad 120 osób.

 

Niezmiernie cieszy fakt, że wiele osób nie przeszło obojętnie obok modlących się. Jak informują organizatorzy wielu przechodniów dołączyło (jedni na chwilę, inni na całą modlitwę) do zebranych na Krakowskim Przedmieściu.

 

Po Różańcu w Warszawie młodzi katolicy z Krucjaty Młodych wręczyli wszystkim uczestnikom Cudowne Medaliki oraz ulotki z zaproszeniem na kolejną modlitwę w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków.

 

Publiczna modlitwa różańcowa będzie miała miejsce już 4 lutego o godz. 17:00 (pierwsza sobota miesiąca) przy Krakowskim Przedmieściu 62 (przed Res Sacra Miser).

 

„Modlitwa publiczna jest bardziej skuteczna od modlitwy indywidualnej dla złagodzenia gniewu Bożego i wyjednania Jego miłosierdzia. Z tego powodu Kościół, prowadzony przez Ducha Świętego, popierał ją zawsze we wszystkich katastrofach i powszechnych klęskach” – św. Ludwik Maria Grignion de Monfort


Źródło: PCh24.pl
 
 
dołącz
 
 
Radosław Pazura
Mogę śmiało powiedzieć, że nie wstydzę się Jezusa, wręcz przeciwnie, jestem dumny, że wierzę w Niego i tak naprawdę to On daje mi siłę... 
 
Akcja
Chcemy obudzić sumienia Polaków. Młodych
i dojrzałych. Stań do walki z samym sobą!
Ze wstydem i obojętnością. Opowiedz się za Jezusem i nakłoń innych do wyznania wiary.
     Daj świadectwo:
zamów brelok 
i noś go w widocznym miejscu.
      Wymagasz od siebie więcej?
Spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia!
 
 
 
Copyright © Instytut im. Ks. Piotra Skargi              WWW.PIOTRSKARGA.PL