wydarzenia
 
2011-02-16
Niemcy: ”Katolicy brońcie się!”
Forum Niemieckich Katolików namawia rodziców, których dzieci spotkały się na lekcji religii z wypowiedziami nauczycieli sprzecznymi z nauką Kościoła, do tego, by nie posyłali dzieci na te zajęcia – informuje portal Fronda.pl. więcej »
 
 
2011-02-15
W USA jest ponad 22 mln byłych katolików
W Stanach Zjednoczonych obecnie jest ponad 22 mln byłych katolików. Żadne wyznanie religijne nie straciło tylu wiernych. Jeden na trzech Amerykanów wychowanych w wierze katolickiej, opuszcza Kościół. Gdyby nie imigracja, katolicyzm w Ameryce skurczyłby się dramatycznie. więcej »
 
 
2011-02-14
Francja: deklarują katolicyzm, ale w Boga nie wierzą
Mniej niż czterech na dziesięciu Francuzów deklaruje się, jako wierzący. Aż 34 proc. katolików stwierdziło, że nie wierzy w Boga – donosi Radio Watykańskie. Rozgłośnia powołuje się na najnowszy sondaż religijności we Francji opublikowany przez dziennik „Le Parisien”. więcej »
 
 
2011-02-10
Indie: hinduiści chcą ”oczyścić” stan Madhya Pradeś z chrześcijan
2 mln hinduistycznych ekstremistów weźmie udział w rozpoczynającej się dziś w Madhya Pradeś akcji "oczyszczania" tego indyjskiego stanu z misjonarzy chrześcijańskich. Takie jest bowiem główne hasło tegorocznego spotkania religijnych fundamentalistów w tym regionie. więcej »
 
 
2011-01-10
USA: skuteczny protest katolickiej organizacji przeciwko bluźnierczej reklamie
Przeciwko bluźnierczej reklamie, która mogła być wyemitowana podczas transmisji tegorocznego finału Super Bowl, zaprotestowała katolicka organizacja America Needs Fatima (Ameryka potrzebuje Fatimy). Na skutek tego i innych głosów oburzenia należąca do koncernu Pepsico firma Doritos wycofała ze swego konkursu na reklamę Super Bowl kontrowersyjny spot przedstawiający księdza rozdającego chipsy i pepsi zamiast konsekrowanego chleba i wina. więcej »
 
 
2010-12-03
Kandydaci na Prezydenta Miasta Krakowa zignorowali pytania
Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym przygotowała zestaw siedmiu pytań do kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Krakowa: Jacka Majchrowskiego i Stanisława Kracika. Odpowiedzi na te pytania miały pomóc wyborcom zapoznać się z poglądami kandydatów na niepokojące zjawiska niszczące od wielu lat specyficzny charakter i wizerunek Krakowa, będącego kulturalną i duchową stolicą Polski. Niestety, do godzin popołudniowych w piątek 3 grudnia, żaden z komitetów nie nadesłał odpowiedzi na postawione w ankiecie pytania. więcej »
 
 
2010-12-01
Pikieta Krucjaty-Młodzi w Życiu Publicznym w mediach
- Nasza pikieta miała na celu nie tylko sprzeciwienie się tej nowej inicjatywie, ale też wszystkim działaniom władz UW, które służą homopropagandzie – mówi „Naszemu Dziennikowi” Maciej Maleszyk z Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym. Gazeta opublikowała relację z piątkowej manifestacji zorganizowanej przez Krucjatę i Studencki Komitet Przeciwko Homoseksualnej Propagandzie przed bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego. więcej »
 
 
2010-11-08
I Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Kontrrewolucyjnej
Z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi oraz Krucjaty – Młodzi w Życiu Publicznym, w sobotę 6 listopada odbył się w warszawskim Pałacu Prymasowskim I Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Kontrrewolucyjnej. Po raz pierwszy w Polsce tak liczne grono młodych kontrrewolucjonistów zebrało się, aby dyskutować na temat metod i sposobów działalności świeckich katolików w przestrzeni publicznej. Podczas zjazdu wykłady wygłosili: Sławomir Olejniczak, Arkadiusz Stelmach, Jose Antonio Ureta oraz Kenneth Murphy. Zaprezentowane zostały również osiągnięcia i dokonania poszczególnych oddziałów Krucjaty z Warszawy, Wrocławia i Krakowa. więcej »
 
 
2010-11-04
Wielki kongres TFP w USA
W dniach od 29 do 31 października, w siedzibie amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP) w Spring Grove, w Pensylwanii odbył się kongres poświęcony kwestii przywództwa i odwagi katolików zwalczających obecny kryzys cywilizacji chrześcijańskiej. W konferencji oraz licznych wydarzeniach towarzyszących imprezie wzięło udział ponad 270 osób. Znaczną część stanowili liderzy i uczestnicy tzw. krucjaty różańcowej, zorganizowanej w prawie wszystkich stanach dwa tygodnie wcześniej. więcej »
 
 
1  
...
35  
36  
37  
38  
39  
 
dołącz
 
 
Akcja
Chcemy obudzić sumienia Polaków. Młodych
i dojrzałych. Stań do walki z samym sobą!
Ze wstydem i obojętnością. Opowiedz się za Jezusem i nakłoń innych do wyznania wiary.
     Daj świadectwo:
zamów brelok 
i noś go w widocznym miejscu.
      Wymagasz od siebie więcej?
Spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia!
 
Obecność krzyża w przestrzeni publicznej nie podważa konstytucyjnej zasady świeckości państwa
Dlaczego? Inni mówią, że przez zgodę na krzyże np. w urzędach Państwo Polskie wspiera tylko jedną religię i światopogląd…
 
 
 
Copyright © Instytut im. Ks. Piotra Skargi              WWW.PIOTRSKARGA.PL