wydarzenia
 
2011-02-22
UE: szefowie dyplomacji państw członkowskich potępili prześladowania chrześcijan i... muzułmanów
Ministrowie spraw zagranicznych państw UE przyjęli wczoraj deklarację potępiającą "przemoc i akty terroryzmu", do których dochodziło w ostatnim czasie w różnych częściach świata – informuje „Nasz Dziennik”. Tym razem odważyli się już wspomnieć o wyznawcach Chrystusa, ale dla równowagi dołożyli muzułmanów, których – jak zauważa gazeta – jeśli ten dramat dotyczy, to w nieporównywalnym stopniu i zupełnie innym wymiarze. więcej »
 
 
2011-02-21
Indie: protest hierarchów przeciwko próbom tuszowania pogromów chrześcijan
Indyjscy chrześcijanie protestują przeciw zakłamanemu raportowi, który podsumował dochodzenie w sprawie ataków na kościoły w stanie Karnataka w roku 2008. Jednocześnie biskupi z południowych Indii złożyli na ręce premiera rządu stanowego oraz gubernatora własny raport w tej sprawie – informuje Radio Watykańskie. więcej »
 
 
2011-02-18
Nawrócona aborcjonistka: ”Widziałam, jak to dziecko walczyło o życie”
– W obronie życia najskuteczniejszą bronią jest miłość, modlitwa i pokojowa obecność – podkreśla Abby Johnson, kierująca do niedawna ośrodkiem aborcyjnym Planned Parenthood w Bryan w Teksasie. W rozmowie z agencją Zenit nawrócona aborcjonistka, która wydała ostatnio swą biografię pt. „UnPlanned”, podkreśla, że historia jej życia dowodzi, iż liczne czuwania modlitewne obrońców życia przed ośrodkami aborcyjnymi mają sens. więcej »
 
 
2011-02-16
Niemcy: ”Katolicy brońcie się!”
Forum Niemieckich Katolików namawia rodziców, których dzieci spotkały się na lekcji religii z wypowiedziami nauczycieli sprzecznymi z nauką Kościoła, do tego, by nie posyłali dzieci na te zajęcia – informuje portal Fronda.pl. więcej »
 
 
2011-02-15
W USA jest ponad 22 mln byłych katolików
W Stanach Zjednoczonych obecnie jest ponad 22 mln byłych katolików. Żadne wyznanie religijne nie straciło tylu wiernych. Jeden na trzech Amerykanów wychowanych w wierze katolickiej, opuszcza Kościół. Gdyby nie imigracja, katolicyzm w Ameryce skurczyłby się dramatycznie. więcej »
 
 
2011-02-14
Francja: deklarują katolicyzm, ale w Boga nie wierzą
Mniej niż czterech na dziesięciu Francuzów deklaruje się, jako wierzący. Aż 34 proc. katolików stwierdziło, że nie wierzy w Boga – donosi Radio Watykańskie. Rozgłośnia powołuje się na najnowszy sondaż religijności we Francji opublikowany przez dziennik „Le Parisien”. więcej »
 
 
2011-02-10
Indie: hinduiści chcą ”oczyścić” stan Madhya Pradeś z chrześcijan
2 mln hinduistycznych ekstremistów weźmie udział w rozpoczynającej się dziś w Madhya Pradeś akcji "oczyszczania" tego indyjskiego stanu z misjonarzy chrześcijańskich. Takie jest bowiem główne hasło tegorocznego spotkania religijnych fundamentalistów w tym regionie. więcej »
 
 
2011-01-10
USA: skuteczny protest katolickiej organizacji przeciwko bluźnierczej reklamie
Przeciwko bluźnierczej reklamie, która mogła być wyemitowana podczas transmisji tegorocznego finału Super Bowl, zaprotestowała katolicka organizacja America Needs Fatima (Ameryka potrzebuje Fatimy). Na skutek tego i innych głosów oburzenia należąca do koncernu Pepsico firma Doritos wycofała ze swego konkursu na reklamę Super Bowl kontrowersyjny spot przedstawiający księdza rozdającego chipsy i pepsi zamiast konsekrowanego chleba i wina. więcej »
 
 
2010-12-03
Kandydaci na Prezydenta Miasta Krakowa zignorowali pytania
Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym przygotowała zestaw siedmiu pytań do kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Krakowa: Jacka Majchrowskiego i Stanisława Kracika. Odpowiedzi na te pytania miały pomóc wyborcom zapoznać się z poglądami kandydatów na niepokojące zjawiska niszczące od wielu lat specyficzny charakter i wizerunek Krakowa, będącego kulturalną i duchową stolicą Polski. Niestety, do godzin popołudniowych w piątek 3 grudnia, żaden z komitetów nie nadesłał odpowiedzi na postawione w ankiecie pytania. więcej »
 
 
2010-12-01
Pikieta Krucjaty-Młodzi w Życiu Publicznym w mediach
- Nasza pikieta miała na celu nie tylko sprzeciwienie się tej nowej inicjatywie, ale też wszystkim działaniom władz UW, które służą homopropagandzie – mówi „Naszemu Dziennikowi” Maciej Maleszyk z Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym. Gazeta opublikowała relację z piątkowej manifestacji zorganizowanej przez Krucjatę i Studencki Komitet Przeciwko Homoseksualnej Propagandzie przed bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego. więcej »
 
 
1  
...
35  
36  
37  
38  
39  
40  
 
dołącz
 
 
Akcja
Chcemy obudzić sumienia Polaków. Młodych
i dojrzałych. Stań do walki z samym sobą!
Ze wstydem i obojętnością. Opowiedz się za Jezusem i nakłoń innych do wyznania wiary.
     Daj świadectwo:
zamów brelok 
i noś go w widocznym miejscu.
      Wymagasz od siebie więcej?
Spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia!
 
Krzyż jest niezmiernie ważny dla chrześcijan
Dlaczego? Inni mówią, że to tylko symbol, od którego ważniejsze jest wypełnianie Bożych przykazań.
- Używając krzyża, przyznajemy się do wiary w Chrystusa i do przynależności do Jego Kościoła.
 
 
 
Copyright © Instytut im. Ks. Piotra Skargi              WWW.PIOTRSKARGA.PL