wydarzenia
 
2011-02-24
ACLU: ”Możesz być chrześcijaninem, ale nie możesz postępować jak chrześcijanin”
W USA toczy się przełomowy proces w sprawie wyrzucenia z uczelni - z powodu przekonań religijnych - jednej ze studentek psychologii. Juel Ward, która była na ostatnim roku studiów, podczas odbywania praktyki odmówiła doradzania homoseksualnemu studentowi, cierpiącemu na depresję. Dziewczyna jest chrześcijanką i nie akceptuje homoseksualnych relacji. Udała się więc do swojego opiekuna i poprosiła o przydzielenie studentowi innej osoby.   więcej »
 
 
2011-02-23
Anglikanie przechodzący na katolicyzm chcą ewangelizować świat
– Naszym celem nie będzie pielęgnowanie idealnego anglikanizmu, lecz ewangelizacja – powiedział Harry Entwistle z Perth, jeden z byłych hierarchów anglikańskich, którzy pragną wstąpić do australijskiego ordynariatu personalnego. Niedawno w Coomera na Złotym Wybrzeżu odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie utworzenia na tym kontynencie ordynariatu. więcej »
 
 
2011-02-22
USA: Sąd Najwyższy zajmie się antykatolicką uchwałą
Do Sądu Najwyższego USA trafiła rezolucja miejskiej rady nadzorczej San Francisco, potępiająca Kościół katolicki za jego nauczanie nt. homoseksualizmu, poinformował portal World Net Daily. Dokument, który stwierdza, że poglądy Kościoła są zniewagą dla wszystkich mieszkańców miasta, jest przejawem wrogości wobec religii i narusza zasady konstytucji amerykańskiej - uważają przedstawiciele Ligi Katolickiej i Centrum Prawniczego im. Tomasza Morusa. więcej »
 
 
2011-02-22
UE: szefowie dyplomacji państw członkowskich potępili prześladowania chrześcijan i... muzułmanów
Ministrowie spraw zagranicznych państw UE przyjęli wczoraj deklarację potępiającą "przemoc i akty terroryzmu", do których dochodziło w ostatnim czasie w różnych częściach świata – informuje „Nasz Dziennik”. Tym razem odważyli się już wspomnieć o wyznawcach Chrystusa, ale dla równowagi dołożyli muzułmanów, których – jak zauważa gazeta – jeśli ten dramat dotyczy, to w nieporównywalnym stopniu i zupełnie innym wymiarze. więcej »
 
 
2011-02-21
Indie: protest hierarchów przeciwko próbom tuszowania pogromów chrześcijan
Indyjscy chrześcijanie protestują przeciw zakłamanemu raportowi, który podsumował dochodzenie w sprawie ataków na kościoły w stanie Karnataka w roku 2008. Jednocześnie biskupi z południowych Indii złożyli na ręce premiera rządu stanowego oraz gubernatora własny raport w tej sprawie – informuje Radio Watykańskie. więcej »
 
 
2011-02-18
Nawrócona aborcjonistka: ”Widziałam, jak to dziecko walczyło o życie”
– W obronie życia najskuteczniejszą bronią jest miłość, modlitwa i pokojowa obecność – podkreśla Abby Johnson, kierująca do niedawna ośrodkiem aborcyjnym Planned Parenthood w Bryan w Teksasie. W rozmowie z agencją Zenit nawrócona aborcjonistka, która wydała ostatnio swą biografię pt. „UnPlanned”, podkreśla, że historia jej życia dowodzi, iż liczne czuwania modlitewne obrońców życia przed ośrodkami aborcyjnymi mają sens. więcej »
 
 
2011-02-16
Niemcy: ”Katolicy brońcie się!”
Forum Niemieckich Katolików namawia rodziców, których dzieci spotkały się na lekcji religii z wypowiedziami nauczycieli sprzecznymi z nauką Kościoła, do tego, by nie posyłali dzieci na te zajęcia – informuje portal Fronda.pl. więcej »
 
 
2011-02-15
W USA jest ponad 22 mln byłych katolików
W Stanach Zjednoczonych obecnie jest ponad 22 mln byłych katolików. Żadne wyznanie religijne nie straciło tylu wiernych. Jeden na trzech Amerykanów wychowanych w wierze katolickiej, opuszcza Kościół. Gdyby nie imigracja, katolicyzm w Ameryce skurczyłby się dramatycznie. więcej »
 
 
2011-02-14
Francja: deklarują katolicyzm, ale w Boga nie wierzą
Mniej niż czterech na dziesięciu Francuzów deklaruje się, jako wierzący. Aż 34 proc. katolików stwierdziło, że nie wierzy w Boga – donosi Radio Watykańskie. Rozgłośnia powołuje się na najnowszy sondaż religijności we Francji opublikowany przez dziennik „Le Parisien”. więcej »
 
 
2011-02-10
Indie: hinduiści chcą ”oczyścić” stan Madhya Pradeś z chrześcijan
2 mln hinduistycznych ekstremistów weźmie udział w rozpoczynającej się dziś w Madhya Pradeś akcji "oczyszczania" tego indyjskiego stanu z misjonarzy chrześcijańskich. Takie jest bowiem główne hasło tegorocznego spotkania religijnych fundamentalistów w tym regionie. więcej »
 
 
1  
...
35  
36  
37  
38  
39  
40  
 
dołącz
 
 
Lidia Jazgar
- wokalistka zespołu "Galicja": Chciałam wam coś powiedzieć, coś bardzo ważnego, dla mnie, dla wszystkich… Nie wstydzę się Jezusa! Jezus jest moim Panem.
 
Niektórzy duchowni uważają, że miejsce krzyża jest wyłącznie w kościele
Dlaczego?
Taka postawa wynika ze swoistego kompleksu oblężonej twierdzy. Nie podejmują działań poza murami kościoła w imię świętego spokoju.
 
 
 
Copyright © Instytut im. Ks. Piotra Skargi              WWW.PIOTRSKARGA.PL