wydarzenia akcja
Abp Józef Michalik rozdaje nasze breloki!
2012-05-24
Breloki z cytatem z Ewangelii św. Mateusza: „kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem” nosi już ponad 900 tysięcy Polaków. Kolejni chętni zgłaszają się codziennie. Akcję promowali ludzie filmu, teatru, muzyki, dziennikarstwa, sportu. Breloki rozdawał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik. Akcja „Nie wstydzę się Jezusa”, zainicjowana rok temu przez młodych katolików z Krucjaty Młodych, odniosła niewiarygodny sukces!

Inicjatywa miała być odpowiedzią na agresywne propozycje środowisk lewicowych i laickich, które na początku 2011 r. zaczęły domagać się usunięcia krzyży z polskich szkół. Jednak przesłanie akcji było dużo głębsze, wynikające z potrzeby obudzenia sumień Polaków i pokazania, że publiczne wyznanie wiary jest czymś naturalnym i chwalebnym.  -Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga – mówili organizatorzy akcji, nawołując jednocześnie do aktywnego udziału w tej inicjatywie.
 
Liczymy na to, że odważne mówienie o Chrystusie i stawanie w obronie krzyża stanie się powszechne. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, który 6 czerwca 1997 w Zakopanym wzywał nas:  „(...) nie wstydźcie się tego krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym” (...) . Przez akcję "Nie wstydzę się Jezusa" chcemy w ogóle obudzić sumienia Polaków, młodych i starszych, aby stanęli  do walki  z samym sobą, nie ulegali obojętności oraz stawali odważnie przeciw coraz liczniejszym atakom środowisk laickich na Pana Boga i Jego przykazania – podkreślał koordynator akcji Grzegorz Pabijan


Aby przeczytać dalszą część artykułu, kliknij tutaj.


źródło: www.pch24.pl
 
 
Krzyż w przestrzeni publicznej
Dlaczego? Inni mówią, że religia i jej symbole to sprawa prywatna każdego z nas…
- Religia nie jest tylko sprawą prywatną, ale i publiczną. Gdyby nie była, to Chrystus nie ustanowiłby instytucji do jej głoszenia - Kościoła.
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL