wydarzenia
Białystok: akcja pod katedrą i udział w Marszu Niepodległości
2014-11-17

W kolejnym dniu tzw. karawany po Polsce wolontariusze Krucjaty Młodych zorganizowali akcję rozdawania broszur „Przewodnik wyborcy”. Wzięli również udział w lokalnym Marszu Niepodległości.

10 listopada 2014 r. członkowie Krucjaty Młodych zorganizowali pod białostocką katedrą Różaniec publiczny w intencji tego, aby Polska zachowała wierność Bogu, Kościołowi Świętemu i zasadom katolickim. Następnie przeszli do rozdawania broszur „Przewodnik wyborcy”, który przedstawia, jakie kryteria powinien przyjąć katolik podczas oddawania głosu w wyborach samorządowych.

W przeddzień Święta Niepodległości podlaskie środowiska katolickie i patriotyczne przygotowały Marsz Niepodległości. Wśród jego uczestników znaleźli się członkowie Krucjaty z bannerem „Polska katolicka, nie laicka”. Według organizatorów w marszu wzięło udział kilka tysięcy osób.

Na zakończenie uroczystości do zgromadzonych przemówił ks. Grzegorz Śniadoch z Instytutu Dobrego Pasterza: - Należy budować polskość nie na paradygmacie nieustannego myślenia martyrologicznego. Trzeba pamiętać o tym i budować na tym, co jest wielkie. Na zwycięstwach, nie na klęskach. Klęski są tylko po to, aby uczyć się jak zwyciężać i nie popełniać tych samych błędów – mówił ks. Śniadoch.

Pomagający nam podczas „karawany” Brazylijczyk celebrował Święto Niepodległości, niosąc flagę swojego kraju. Po Marszu członkowie Krucjaty Młodych udali się do Warszawy.

 
 
 
 
dołącz
 
 
Niektórzy duchowni uważają, że miejsce krzyża jest wyłącznie w kościele
Dlaczego?
Taka postawa wynika ze swoistego kompleksu oblężonej twierdzy. Nie podejmują działań poza murami kościoła w imię świętego spokoju.
 
Mateusz Ligocki
...gdzie Bóg jest na swoim miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu, na odpowiednim miejscu. Pamiętajcie o tym, szczególnie dzisiaj.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL