wydarzenia akcja
Braniewo: młodzi pełni zapału z brelokami naszej akcji
2012-10-21
Bardzo miło nam poinformować, że zgłosił się do nas ks. Mariusz Grankowski, który we własnym zakresie przeprowadził rozdanie breloków akcji "Nie wstydzę się Jezusa". 4 października br. uroczyście wręczył je podczas Mszy św. z udziałem młodych ludzi.

Jak sam kapłan zaświadcza zdjęcia nie oddadzą entuzjazmu, z jakim breloki zostały przyjęte. Ksiądz Grankowski nie zamierza spocząć na laurach i zapowiada dalsze działania: - Kampanię przeprowadzę jeszcze wśród moich klas w szkole średniej, bo nie każdy jest miejscowy i ma możliwość wzięcia udziału w naszych Mszach (...) W szkole rozpropaguję Waszą stronę (mt1033.pl), a zainteresowani uczniowie będą mogli się wysilić i osobiście zgłosić się po brelok.

I tak właśnie powinna wyglądać współpraca między kapłanami a świeckimi. My zachęcamy księży do zaangażowania w dobre dzieła, a księża pomagają nam się uświęcać.

Bóg zapłać, Księże Mariuszu!

Mt1033.pl

 
 
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Marek Jurek
- polski polityk prawicowy, były Marszałek Sejmu RP: Publiczne wyznawanie wiary jest jednym z jej zasadniczych wymogów. Nie można być świadomym katolikiem i nie głosić swojej wiary.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL