wydarzenia akcja
Breloki na legnickim Marszu dla Życia
2011-05-04

Pod hasłem „Zwyciężamy miłością” w Niedzielę Palmową (17 kwietnia 2011 r.) z katedry legnickiej wyruszył III Legnicki “Marsz dla Życia”. Prawie 3000 uczestników przeszło głównymi ulicami Legnicy, manifestując poparcie dla życia.

Biskup legnicki Stefan Cichy przed wyruszeniem powiedział, że „trzeba nam iść za Królem miłości przez całe życie, niosąc krzyż”. W marszu poparcia dla życia młodzież niosła krzyż, który w swojej formie graficznej nawiązuje do krzyża wieńczącego logo tegorocznych Światowych Dni Młodzieży oraz ikonę Matki Bożej z Guadalupe, patronki życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Specjalnie na Marsz młodzież ze Szczecina ręcznie przepisała na płótno tekst encykliki Jana Pawła II „Evangelium vitae”, który był niesiony. Jego długość wynosiła prawie 200 metrów.

Aby oficjalnie uczestniczyć w marszu należało w specjalnie wyznaczonych “recepcjach” zaopatrzyć się w smycz i brelok, na którym widnieje jednoznaczne przesłanie: "Nie wstydzę się JEZUSA" – słowa te są zarazem hasłem akcji prowadzonej przez Krucjatę Młodych, której głównym celem jest: "opowiedzenie się za Jezusem i poprzez własną postawą nakłanianie innych do odważnego wyznania wiary”.

Źródła:
strona parafii Okmiany pw. Matki Bożej Różańcowej
strona Diecezji Legnickiej

Zobacz także:
strona Legnickiego Marszu dla Życia
 

 
Krzyż w przestrzeni publicznej
Dlaczego? Inni mówią, że religia i jej symbole to sprawa prywatna każdego z nas…
- Religia nie jest tylko sprawą prywatną, ale i publiczną. Gdyby nie była, to Chrystus nie ustanowiłby instytucji do jej głoszenia - Kościoła.
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL