wydarzenia akcja
Breloki na spotkaniach młodych w Zwierzyńcu i Ołtarzewie
2011-09-06
25 i 26 sierpnia br., koordynator akcji „Nie wstydzę się Jezusa” Grzegorz Pabijan oraz członkowie Krucjaty Młodych Paweł Ozdoba i Zbigniew Dziadosz gościli wraz z przywiezionymi przez siebie brelokami na „Exodusie Młodych” czyli spotkaniu młodzieży diecezji zamojsko – lubaczowskiej w Zwierzyńcu oraz na V Pallotyńskich Spotkaniach Młodych w Ołtarzewie pod Warszawą.

Na spotkaniu w Zwierzyńcu w imieniu Krucjaty Młodych głos zabrał Grzegorz Pabijan. Podczas wykładu, który zgromadził licznych młodych słuchaczy – znaczną część spośród 800 uczestników „Exodusu” – przybliżona została geneza akcji brelokowej oraz motywy kierujące jej organizatorami. Po zakończeniu warsztatów ustawiła się długa kolejka po przywiezione breloki i materiały, a wiele osób zadeklarowało chęć zaangażowania się w działalność Krucjaty Młodych.Następnego dnia breloki zawitały do Ołtarzewa koło Warszawy, by pojawić się na gromadzących 400 osób V Pallotyńskich Spotkaniach Młodych. Oprócz rozmaitych konferencji oraz świadectw (m.in. Krzysztofa Ziemca, dziennikarza telewizyjnego, zaangażowanego w akcję „Nie wstydzę się Jezusa”), uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ideą akcji i oczywiście zaopatrzyć się w breloki. Młodzi zapewnili o swoim przywiązaniu do Jezusa, obiecali nosić codziennie brelok w widocznym miejscu i dawać świadectwo innym, co potwierdził gromki okrzyk „Nie wstydzę się Jezusa” zebranego pod sceną tłumu.Dzięki pomocy księży, sióstr zakonnych i katechetów, w tych dniach udało się rozprowadzić 4400 breloków oraz wiele egzemplarzy publikacji Krucjaty: czasopism „Krzyżowiec” i „Rycerz Lepanto”.

Zachęcamy do obejrzenia filmów oraz zdjęć z naszych wizyt w Zwierzyńcu i Ołtarzewie, a organizatorom składamy serdeczne Bóg zapłać za zaproszenie!

Krzyżowcy
 
 
 
 
 
 
 
Tomasz Zubilewicz
- polski prezenter telewizyjny: Ja miałem przyjemność spotkać się z Panem Bogiem. Utożsamiam to ze spotkaniem z Jezusem i od tego momentu moje życie nabrało nieco innego wymiaru.
 
Krzyż w szkole
Dlaczego? Inni mówią, że edukacja z zasady powinna być neutralna światopoglądowo…
- Nie istnieje neutralność światopoglądowa. Nie można uczyć dzieci bez odwołania się do kategorii prawdy i fałszu oraz dobra i zła.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL