wydarzenia akcja
Coraz głośniej o gwiazdach, które nie wstydzą się Jezusa.
2011-11-14
 „…całą robotę nad wizerunkiem Kościoła odwalają świeccy, którzy lepiej rozumieją popkulturę i nowoczesne media. Za pomocą metod, które można nazwać partyzanckimi”.

Scenariusz zazwyczaj jest podobny jak w wypadku akcji „Nie wstydzę się Jezusa” – której mottem jest cytat z Ewangelii św. Mateusza: „Kto się mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i ja przed moim Ojcem” – zorganizowanej przez krakowskie stowarzyszenie Krucjata Młodych.

Do momentu, gdy organizatorom udało się pozyskać Agnieszkę Radwańską, wiedzieli o niej tylko zainteresowani. Kiedy informacja o zaangażowaniu tenisistki poszła w świat, natychmiast poinformowały o niej wszystkie media. Potem okazało się, że Jezusa nie wstydzą się też: piłkarz Kuba Błaszczykowski, Basińscy z Mumio czy znani dziennikarze Ziemiec i Babiarz, dzięki którym akcja zyskała popularność. A breloczki z napisem „Nie wstydzę się Jezusa” noszą już tysiące osób.

Źródło: Newsweek.pl
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Kuba Błaszczykowski
 - reprezentant Polski w piłce nożnej: namawiam do włączenia się w akcję "Nie wstydzę się Jezusa"!
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL