wydarzenia
Dni Skupienia Sekcji Rycerskiej Krucjaty Młodych - relacja
2012-04-05

Zarówno zmrożone jeszcze utrzymującym się w Beskidach śniegiem jak i ogrzane coraz cieplejszym marcowym słońcem Dni Skupienia Sekcji Rycerskiej Krucjaty Młodych odeszły do historii w rytm miarowego kroku Rycerzy schodzących z góry Śnieżnica. Na owej górze w ośrodku o tej samej nazwie przez cztery dni kilkunastoosobowa grupa młodych katolików brała udział w spotkaniach formacyjnych i zajęciach fizycznych. Wraz ze wzrostem poprzeczki wiekowej, która tym razem wyniosła 16 lat, wzrósł też poziom trudności poruszanych na wykładach zagadnień.

Pierwsze dni upłynęły pod znakiem historii. Zaczęliśmy od wykładu Zbigniewa Dziadosza ponieważ zaprezentowana przez niego historia Joannitów była chronologicznie najstarsza. Następnie przeskakując o niespełna dwieście lat, bo do rewolucji francuskiej, swój wykład o oporze Wandei wobec antykatolickiego zamętu wygłosił Maciej Maleszyk. Oba wystąpienia łączył motyw niezłomności: mimo niesprzyjających warunków i przeważającej siły wroga, prawi ludzie walczący za wiarę i cywilizację latami prowadzili swe boje - nieważne czy do zwycięstwa, czy przegranej. Oba te spotkania doskonale podsumował ks. Marek Grabowski FSSP radząc młodym jak być żołnierzem Chrystusa.

Czytaj dalej i zobacz galerię zdjęć
 
dołącz
 
 
Marcin Jakimowicz
- redaktor, pisarz, autor m.in. ”Radykalnych” i ”Dziennika pisanego mocą”: Zapytani o wiarę w Jezusa, szepczemy speszeni: to prywatna sprawa. To niezrozumiały polski kompleks...
 
Akcja
Chcemy obudzić sumienia Polaków. Młodych
i dojrzałych. Stań do walki z samym sobą!
Ze wstydem i obojętnością. Opowiedz się za Jezusem i nakłoń innych do wyznania wiary.
     Daj świadectwo:
zamów brelok 
i noś go w widocznym miejscu.
      Wymagasz od siebie więcej?
Spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia!
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL