wydarzenia akcja
Fronda.pl: Dlaczego Krucjata Młodych ma rację?
2012-07-16
Chociaż znalazło się wielu krytyków protestu Krucjaty Młodych przeciwko koncertowi Madonny, warto spojrzeć na pomysł młodych "skargowców" z innej strony. Młodzi potrafią idealnie "wstrzelić się" w nośny temat!

I nie jest to bynajmniej kiepski żart, czy chęć nabijania się z konserwatystów. W dobie popkultury, ulotnych obrazów, prymatu formy nad treścią, umiejętność znalezienia swoich pięciu minut, jest nie lada sztuką. Sztuką, której nie opanował jeszcze ciemnogród... Użalanie się nad złymi czasami, narzekanie na postawę niemoralnej gawiedzi, bezustannne biadolenie o upadku obyczajów - tak najczęściej wygląda działalność publiczna środowisk konserwatywnych w Polsce, której niewiele osób jest w stanie dostrzec, bo kto wchodzi na niszowe portaliki, fora internetowe czy zajmuje się lekturą amatorskich gazetek, przygotowywanych za "Bóg zapłać"?

Członkowie Krucjaty Młodych nie raz udowdonili, że - jak na zatwardziałych katoli - do perfekcji opanowali umiejętność podczepiania się pod wydarzenia, o których się mówi. Triumfy Agnieszki Radwańskiej? Przedstawiciele Krucjaty są na korcie i nagrywają wypowiedź jednej z najlepszych tenisistek świata, która z uśmiechem mówi, że nie wstydzi się Jezusa i prezentuje brelok "Nie wstydzę się Jezusa". (...)

Aleksander Majewski

Czytaj więcej na Fronda.pl
 
Krzyż w przestrzeni publicznej
Dlaczego? Inni mówią, że religia i jej symbole to sprawa prywatna każdego z nas…
- Religia nie jest tylko sprawą prywatną, ale i publiczną. Gdyby nie była, to Chrystus nie ustanowiłby instytucji do jej głoszenia - Kościoła.
 
Przemysław Babiarz
- dziennikarz i komentator sportowy.
Pamiętajmy: nawzajem dla siebie jesteśmy świadkami, nawzajem siebie umacniamy! Kochani, zachęcam was zatem do odwagi, do męstwa!
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL