wydarzenia akcja
Jubileuszowa pielgrzymka z brelokami akcji
2011-08-27
Tym razem była to już trzechsetna pielgrzymka Warszawskich Grup 17-ych na Jasną Górę. Jak co roku, wzięło w niej udział około 2 tysięcy osób. Pielgrzymi wyruszyli z Warszawy rankiem 6 sierpnia. Do Częstochowy dotarli po dziewięciu dniach, 14 sierpnia.

Wszyscy dzielnie maszerowali z pieśnią i modlitwą na ustach, zanosząc swoje prośby i dziękczynienia za łaski przed Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Nie straszny był im deszcz, ani chłód.
W tym roku, po raz pierwszy pielgrzymom towarzyszył brelok akcji "Nie wstydzę się Jezusa". W ciągu trzech dni udało się rozprowadzić około 1000 breloków, za co szczególne podziękowania należą się księdzu Tomaszowi i klerykowi Wojciechowi z grupy Kanonickiej.
Obdarowani obiecali nosić na codzień brelok "Nie wstydzę się Jezusa" w widocznym miejscu, a także zapewnili o spełnianiu duchowych uczynków miłosierdzia.
Dziękujemy również Pani Magdalenie za udostępnienie zdjęć.

www.mt1033.pl
 
 
 
 
 
Chrześcijanie walczą o obecność krzyża w miejscach publicznych
Dlaczego? Niech lepiej zajmą się np. pomocą ubogim i niepełnosprawnym…
- Chrześcijaństwa nie można zredukować do działalności charytatywnej.
 
Tomasz Zubilewicz
- polski prezenter telewizyjny: Ja miałem przyjemność spotkać się z Panem Bogiem. Utożsamiam to ze spotkaniem z Jezusem i od tego momentu moje życie nabrało nieco innego wymiaru.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL