wydarzenia
Kontynuacja kampanii w Bydgoszczy
2014-11-10
Wolontariusze Krucjaty Młodych po całodniowej wizycie w Toruniu, udali się do Bydgoszczy, gdzie kontynuowali swą kampanię związaną z rozdawaniem "Przewodnika Wyborcy", który pomaga katolikowi w wyborze odpowiednich kandydatów w zbliżających się wyborach.

Hasłem przewodnim kampanii jest łacińska sentencja: "Polonia semper fidelis", która ma przypomnieć Polakom jakimi wartościami powinni się kierować decydując się oddać głos na konkretnych kandydatów w zbliżających się wyborach samorządowych. Przy wsparciu broszury "Przewodnik Wyborcy", działacze Krucjaty Młodych zachęcali mieszkańców Torunia oraz Bydgoszczy do głosowania zgodnie z zasadami nauczania Kościoła katolickiego. W sposób szczególny zwracali na kwestie niezwykle istotne jak np. stosunek kandydata do aborcji, związków partnerskich osób tej samej płci czy adopcji dzieci przez pary homoseksualne. 

Jacek Zbierski z Krucjaty Młodych, mówił dla portalu PCh24.pl:
odpowiedzialność za państwo nie spoczywa jedynie na władzach cywilnych. Podporządkowanie prawowitej władzy i służba na rzecz dobra wspólnego wymaga od obywateli aktywnego uczestniczenia w procesie politycznym, wyrażanego także przy urnach wyborczych.

Uczestnicy kampanii rozdawali przewodniki w okolicach Placu Piastowskiego w Bydgoszczy, gdzie następnie wzięli udział we Mszy świętej sprawowanej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, którą sprawował ks. prałat Roman Kneblewski, proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

We wtorek, wolontariusze Krucjaty Młodych będą prowadzić swą akcję przy kościele św. Anny w Warszawie, a także wezmą udział w Marszu Niepodległości.

Paweł Ozdoba
 
 
dołącz
 
 
Obecność krzyża w przestrzeni publicznej nie podważa konstytucyjnej zasady świeckości państwa
Dlaczego? Inni mówią, że przez zgodę na krzyże np. w urzędach Państwo Polskie wspiera tylko jedną religię i światopogląd…
 
Mumio: Jadwiga i Dariusz Basińscy
- członkowie grupy Mumio: Kiedy ktoś w trakcie rozmowy kpi sobie z Jezusa, atakuje mnie lub kogokolwiek, to rozmawiając z tą osobą, modlę się za nią, proszę Pana Boga, by jej nie sądził.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL