wydarzenia
Krucjata Młodych przeciwko związkom partnerskim
2013-12-12

Organizacja świeckich katolików kontynuuje swoją kampanię informacyjną polegającą na rozdawaniu ulotek – protestów przeciwko pomysłowi legalizacji tzw. związków partnerskich. Po wizytach we Wrocławiu, Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim, młodzi działacze rozdawali ulotki na ulicach Warszawy. 

W samo południe przed bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu, kilkunastu członków i sympatyków Krucjaty Młodych przeprowadziło po raz kolejny kampanię informacyjno – protestacyjną, mającą na celu wywarcie wpływu na Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, aby wycofał swoje poparcie względem tzw. związków partnerskich. Akcję rozpoczęto modlitwą różańcową, którą odmówiono w intencji przebłagalnej za publiczną manifestację grzechu homoseksualnego. Następnie młodzi katolicy zaczęli rozdawać ulotki – protesty.

„Stanowczo protestuję przeciwko wspieraniu przez Pana Premiera projektów ustaw, które zmierzają do  prawnego zrównania związków osób tej samej płci z małżeństwem i rodziną w ramach tzw. związków partnerskich. Uważam, że takie projekty są dyskryminujące dla polskich rodzin i małżeństw, gdyż zrównują je z dewiacyjnymi formami zachowań, które w żaden sposób nie mogą stać się podstawą funkcjonowania jedynej podstawowej komórki społecznej, jaką jest rodzina. […] W związku z tym, że Rząd RP powinien stać na straży porządku konstytucyjnego, zwracam się do Pana Premiera z apelem o oficjalne wycofanie poparcia dla działań, które zmierzają do prawnego zrównania małżeństw ze związkami homoseksualnymi.” – czytamy w ulotce protestacyjnej.

 

Działacze Krucjaty Młodych w niezwykły sposób przyciągali wzrok przechodniów. Wszystko za sprawą wielkiego powiewającego na wietrze, czerwonego sztandaru ze złotym lwem oraz czerwonych szarf, które wolontariusze mieli na sobie. Akcji informacyjnej towarzyszył dźwięk szkockich dud, które budziły bardzo duże zainteresowanie. Protest Krucjaty Młodych wsparli również przedstawiciele irlandzkiego Stowarzyszenia na rzecz obrony Tradycji, Rodziny i Własności, którzy przebywali w Polsce ze względu na udział w IV Kongresie Krucjaty Młodych, który odbył się w sobotę w Instytucie Historii PAN. „Bardzo cieszę się, że mogłem wesprzeć inicjatywę kolegów z Krucjaty Młodych. To bardzo ważne, aby stawić opór rewolucji moralnej, która atakuje coraz silniej również Polskę. Przez kilka lat mieszkałem we Francji, która jest znakomitym przykładem, że legalizacja tzw. związków partnerskich jest jedynie pierwszym krokiem. Następne to legalizacja homo – małżeństw, a także przyznanie parom homoseksualnym prawa do adopcji dzieci. Polacy muszą reagować zawczasu, aby nie dopuścić do tego co obecnie ma miejsce w kraju, który niegdyś zwany był Pierwszą Córą Kościoła”. – powiedział Rodrigo da Cunha, Brazylijczyk, obecnie mieszkający w Dublinie.

Od początku trwania akcji protestacyjnej, do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trafiło już ponad 120 tysięcy podpisów sprzeciwu wobec legalizacji tzw. związków partnerskich. Warto w tym miejscu również przypomnieć ostatni sondaż CBOS, według którego aż 83 procent badanych Polaków uważa homoseksualizm za odstępstwo od normy. Co czwarty Polak uważa, że nie powinno się go akceptować, natomiast 87 procent ankietowanych nie zgadza się na adoptowanie dzieci przez pary homoseksualne.

Reakcje na akcję były zróżnicowane. Kilka osób ostentacyjnie podarło ulotki, wyrażając tym samym swą aprobatę dla związków homoseksualnych. Krucjata Młodych zapowiada kontynuowanie swojej kampanii protestacyjnej na ulicach polskich miast.

Paweł Ozdoba


źródło: pch24.pl


 
 
 
Lidia Jazgar
- wokalistka zespołu "Galicja": Chciałam wam coś powiedzieć, coś bardzo ważnego, dla mnie, dla wszystkich… Nie wstydzę się Jezusa! Jezus jest moim Panem.
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL