wydarzenia
Krucjata Młodych w Toruniu
2014-11-10
Działacze Krucjaty Młodych w sobotę odwiedzili Toruń. W niedzielę będzie można ich spotkać na ulicach Bydgoszczy. Wolontariusze w czerwonych szarfach i kapach rozdają „Przewodniki wyborcy”, które pomogą katolikom w świadomym głosowaniu w zbliżających się wyborach samorządowych. Hasło przewodnie kampanii brzmi „Polonia semper Fidelis”.

„Przewodnik wyborcy” udziela informacji o kandydatach deklarujących prowadzenie polityki zgodnej z katolicką nauką moralną. Ułatwi też identyfikację tych popierających projekty sprzeczne z nauczaniem moralnym Kościoła. Akcja Krucjaty Młodych rozpoczęła się w sobotnie południe na Rynku Starego Miasta w Toruniu od odmówienia części bolesnej Różańca świętego w intencji Ojczyzny. Trwała nieprzerwanie do późnych godzin popołudniowych.

Przewodnik rozdawany przechodniom wskazuje siedem istotnych kwestii, które warto rozważyć udzielając poparcia w wyborach samorządowych. Wolontariusze rozdający przewodniki podkreślają konieczność dbania przez katolików o wspólne dobro społeczne. Jak mówi Jacek Zbierski z Krucjaty Młodych: odpowiedzialność za państwo nie spoczywa wyłącznie na władzach cywilnych. Podporządkowanie prawowitej władzy i służba na rzecz dobra wspólnego wymaga od obywateli aktywnego uczestniczenia w procesie politycznym, wyrażanego także przy urnach wyborczych.

W niedzielę wolontariusze Krucjaty Młodych będą prowadzić kampanię w centrum Bydgoszczy, z kolei w poniedziałek odwiedzą Białystok, biorąc także udział w tamtejszym Marszu Niepodległości. Zwieńczeniem kampanii będzie wtorkowa akcja informacyjna w Warszawie. Wolontariuszy Krucjaty Młodych będzie można odnaleźć w okolicach Placu Zamkowego i kościoła św. Anny. Uczestnicy akcji zapowiedzieli także udział we wtorkowym Marszu Niepodległości w Warszawie.

Paweł Ozdoba


źródło: www.pch24.pl
 
 
dołącz
 
 
Przemysław Babiarz
- dziennikarz i komentator sportowy.
Pamiętajmy: nawzajem dla siebie jesteśmy świadkami, nawzajem siebie umacniamy! Kochani, zachęcam was zatem do odwagi, do męstwa!
 
Akcja
Chcemy obudzić sumienia Polaków. Młodych
i dojrzałych. Stań do walki z samym sobą!
Ze wstydem i obojętnością. Opowiedz się za Jezusem i nakłoń innych do wyznania wiary.
     Daj świadectwo:
zamów brelok 
i noś go w widocznym miejscu.
      Wymagasz od siebie więcej?
Spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia!
 
 
 
Copyright © Instytut im. Ks. Piotra Skargi              WWW.PIOTRSKARGA.PL