wydarzenia
Krucjata Młodych w Toruniu
2014-11-10
Działacze Krucjaty Młodych w sobotę odwiedzili Toruń. W niedzielę będzie można ich spotkać na ulicach Bydgoszczy. Wolontariusze w czerwonych szarfach i kapach rozdają „Przewodniki wyborcy”, które pomogą katolikom w świadomym głosowaniu w zbliżających się wyborach samorządowych. Hasło przewodnie kampanii brzmi „Polonia semper Fidelis”.

„Przewodnik wyborcy” udziela informacji o kandydatach deklarujących prowadzenie polityki zgodnej z katolicką nauką moralną. Ułatwi też identyfikację tych popierających projekty sprzeczne z nauczaniem moralnym Kościoła. Akcja Krucjaty Młodych rozpoczęła się w sobotnie południe na Rynku Starego Miasta w Toruniu od odmówienia części bolesnej Różańca świętego w intencji Ojczyzny. Trwała nieprzerwanie do późnych godzin popołudniowych.

Przewodnik rozdawany przechodniom wskazuje siedem istotnych kwestii, które warto rozważyć udzielając poparcia w wyborach samorządowych. Wolontariusze rozdający przewodniki podkreślają konieczność dbania przez katolików o wspólne dobro społeczne. Jak mówi Jacek Zbierski z Krucjaty Młodych: odpowiedzialność za państwo nie spoczywa wyłącznie na władzach cywilnych. Podporządkowanie prawowitej władzy i służba na rzecz dobra wspólnego wymaga od obywateli aktywnego uczestniczenia w procesie politycznym, wyrażanego także przy urnach wyborczych.

W niedzielę wolontariusze Krucjaty Młodych będą prowadzić kampanię w centrum Bydgoszczy, z kolei w poniedziałek odwiedzą Białystok, biorąc także udział w tamtejszym Marszu Niepodległości. Zwieńczeniem kampanii będzie wtorkowa akcja informacyjna w Warszawie. Wolontariuszy Krucjaty Młodych będzie można odnaleźć w okolicach Placu Zamkowego i kościoła św. Anny. Uczestnicy akcji zapowiedzieli także udział we wtorkowym Marszu Niepodległości w Warszawie.

Paweł Ozdoba


źródło: www.pch24.pl
 
 
dołącz
 
 
Robert ”Litza” Friedrich
- polski gitarzysta i wokalista: Tylko wtedy widać, że ktoś nie wstydzi się Jezusa, ma w Niego wiarę i ufność w to, że Jego Zmartwychwstanie jest początkiem nowego życia...
 
Obecność krzyża w przestrzeni publicznej nie podważa konstytucyjnej zasady świeckości państwa
Dlaczego? Inni mówią, że przez zgodę na krzyże np. w urzędach Państwo Polskie wspiera tylko jedną religię i światopogląd…
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL