wydarzenia
Krucjata Młodych w Toruniu
2014-11-10
Działacze Krucjaty Młodych w sobotę odwiedzili Toruń. W niedzielę będzie można ich spotkać na ulicach Bydgoszczy. Wolontariusze w czerwonych szarfach i kapach rozdają „Przewodniki wyborcy”, które pomogą katolikom w świadomym głosowaniu w zbliżających się wyborach samorządowych. Hasło przewodnie kampanii brzmi „Polonia semper Fidelis”.

„Przewodnik wyborcy” udziela informacji o kandydatach deklarujących prowadzenie polityki zgodnej z katolicką nauką moralną. Ułatwi też identyfikację tych popierających projekty sprzeczne z nauczaniem moralnym Kościoła. Akcja Krucjaty Młodych rozpoczęła się w sobotnie południe na Rynku Starego Miasta w Toruniu od odmówienia części bolesnej Różańca świętego w intencji Ojczyzny. Trwała nieprzerwanie do późnych godzin popołudniowych.

Przewodnik rozdawany przechodniom wskazuje siedem istotnych kwestii, które warto rozważyć udzielając poparcia w wyborach samorządowych. Wolontariusze rozdający przewodniki podkreślają konieczność dbania przez katolików o wspólne dobro społeczne. Jak mówi Jacek Zbierski z Krucjaty Młodych: odpowiedzialność za państwo nie spoczywa wyłącznie na władzach cywilnych. Podporządkowanie prawowitej władzy i służba na rzecz dobra wspólnego wymaga od obywateli aktywnego uczestniczenia w procesie politycznym, wyrażanego także przy urnach wyborczych.

W niedzielę wolontariusze Krucjaty Młodych będą prowadzić kampanię w centrum Bydgoszczy, z kolei w poniedziałek odwiedzą Białystok, biorąc także udział w tamtejszym Marszu Niepodległości. Zwieńczeniem kampanii będzie wtorkowa akcja informacyjna w Warszawie. Wolontariuszy Krucjaty Młodych będzie można odnaleźć w okolicach Placu Zamkowego i kościoła św. Anny. Uczestnicy akcji zapowiedzieli także udział we wtorkowym Marszu Niepodległości w Warszawie.

Paweł Ozdoba


źródło: www.pch24.pl
 
 
dołącz
 
 
Nie trzeba umieszczać symboli innych religii w przestrzeni publicznej
Dlaczego? Inni mówią, że w imię tolerancji i poszanowania pozostałych religii powinniśmy zabiegać, aby i one miały takie samo prawo do prezentowania swojej symboliki religijnej...
 
Mumio: Jadwiga i Dariusz Basińscy
- członkowie grupy Mumio: Kiedy ktoś w trakcie rozmowy kpi sobie z Jezusa, atakuje mnie lub kogokolwiek, to rozmawiając z tą osobą, modlę się za nią, proszę Pana Boga, by jej nie sądził.
 
 
 
Copyright © Instytut im. Ks. Piotra Skargi              WWW.PIOTRSKARGA.PL