wydarzenia
Liechtenstein: aborcja pozostanie zabroniona
2011-09-19
Aborcja w Liechtensteinie pozostanie zabroniona. W przeprowadzonym w niedzielę referendum 52 proc. spośród ok. 36 tysięcy obywateli tego księstwa opowiedziało się przeciwko legalizacji procederu uśmiercania dzieci nienarodzonych. Za możliwością aborcji w ciągu pierwszych 12 tygodni było 47,7 proc. Głosujących – poinformowało szwajcarskie radio DRS. W Liechtensteinie aborcja jest zabroniona i obłożona karą do roku pozbawienia wolności, również wówczas, gdy aborcji dokonano za granicą.

Już od początku przewidywano, że obywatelska inicjatywa proponująca możliwość dokonywania aborcji w pierwszych 12 miesiącach ciąży nie zakończy się sukcesem. Zdecydowanym przeciwnikiem liberalizacji obowiązujących przepisów aborcyjnych jest bowiem książę Alojzy III (syn księcia Jana Adama II, a zarazem koregent), który wyraźnie zdystansował się od tych żądań. Podkreślił, że w zliberalizowanej formie ustawa nie tylko zezwalałaby na aborcję w ciągu 12 pierwszych tygodni, ale także umożliwiałaby ją w każdej chwili, gdy okazałoby się, że dziecko może urodzić się niepełnosprawne.

Również rząd i parlament Liechtensteinu wyraźnie odrzuciły inicjatywę. Była ona z góry skazana na porażkę, ponieważ bez kontrasygnaty księcia lub jego następcy nie może wejść w życie żadna nowa ustawa. Szukając wyjścia z sytuacji niektóre partie polityczne zapowiedziały, że w przypadku odrzucenia tekstu zliberalizowanej ustawy, będą zabiegały o jej reformę. Proponują, aby aborcja w dalszym ciągu podlegała karze, ale tylko w przypadku, gdy została dokonana w Liechtensteinie.

Źródło: KAI
 
dołącz
 
 
Lidia Jazgar
- wokalistka zespołu "Galicja": Chciałam wam coś powiedzieć, coś bardzo ważnego, dla mnie, dla wszystkich… Nie wstydzę się Jezusa! Jezus jest moim Panem.
 
Niektórzy duchowni uważają, że miejsce krzyża jest wyłącznie w kościele
Dlaczego?
Taka postawa wynika ze swoistego kompleksu oblężonej twierdzy. Nie podejmują działań poza murami kościoła w imię świętego spokoju.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL