wydarzenia akcja
Młodzież z Rudy Śląskiej-Wirku nie wstydzi się Jezusa!
2012-10-20
11 października 2012 r. w czasie wieczornej Mszy św. w naszej wireckiej świątyni rozpoczęliśmy Rok Wiary. Ważnym wydarzeniem, oprócz wspomnianej inauguracji, było także włączenie młodzieży kl. III gimnazjum w grono kandydazitów rozpoczynających swój bezpośredni czas formacji przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

Młodzież mogła wysłuchać i zobaczyć świadectwo Mateusza Ligockiego, o tym jak przeżywa swoją wiarę i co najważniejsze - jak nie wstydzi się Jezusa w swoim codziennym życiu. Młodzi ślązacy uroczyście wyrazili swoją gotowość do podjęcia szczególnej pracy nad sobą. Ukoronowaniem tych przyrzeczeń, było zabranie breloków akcji "Nie wstydzę się Jezusa"

Ponad 90 młodych ludzi, zachęconych przez duszpasterzy, wspartych i zbudowanych świadectwem Mateusza Ligockiego, zdecydowało się przyłączyć do ogólnopolskiej akcji przyznawania się do Jezusa.

Serdecznie pozdrawiamy z Rudy Śląskiej, gdzie także nie wstydzą się Jezusa!

Sławomir
 
 
Krzyż jest niezmiernie ważny dla chrześcijan
Dlaczego? Inni mówią, że to tylko symbol, od którego ważniejsze jest wypełnianie Bożych przykazań.
- Używając krzyża, przyznajemy się do wiary w Chrystusa i do przynależności do Jego Kościoła.
 
Krzysztof Ziemiec
- dziennikarz telewizyjny:
Nie wstydź się Jezusa. Noś taki brelok jako znak przywiązania i miłości, i spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia każdego dnia – nie tylko słowem, ale i czynem.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL