wydarzenia akcja
Mt1033 w Radiu Warszawa
2011-04-17

W poniedziałek, 11 kwietnia br. Paweł Ozdoba i Marcin Iwanowski, członkowie kampanii „Nie wstydzę się Jezusa” byli gośćmi audycji Fundacji Narodowego Dnia Życia w Radiu Warszawa, którą poprowadził Pan Jarosław Kniołek.

Tematem przewodnim dyskusji były „Symbole religijne w przestrzeni publicznej”. Goście poruszyli bardzo ważny problem jakim jest próba usunięcia przez różne środowiska wizerunku Krzyża Świętego z życia publicznego. Wszyscy zgodnie uznali, iż jest to zjawisko niedopuszczalne, gdyż Krzyż jest symbolem Jezusa Chrystusa, Syna Bożego i Naszego Zbawiciela. Używając krzyża, przyznajemy się do wiary w Chrystusa i do przynależności do Jego Kościoła. Poza tym Krzyż to wyraz tożsamości kulturowej i religijnej krajów mających tradycje chrześcijańskie.

Podczas audycji goście, nie omieszkali również opowiedzieć słuchaczom o akcji „Nie wstydzę się Jezusa”. Zachęcali wszystkich młodych ale również i dojrzałych do dania świadectwa i noszenia breloka w widocznym miejscu, tak aby dodać odwagi innym. A wszystko to „Ad maiorem Dei gloriam” czyli „Na większą chwałę Bożą”.

Mt1033.pl

 
 
Chrześcijanie walczą o obecność krzyża w miejscach publicznych
Dlaczego? Niech lepiej zajmą się np. pomocą ubogim i niepełnosprawnym…
- Chrześcijaństwa nie można zredukować do działalności charytatywnej.
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL