wydarzenia akcja
Nasze breloki dotarły aż do Brazylii!
2012-05-11
Dzięki przyjaciołom z Instytutu Plinio Correa de Oliveira otrzymaliśmy wspaniałe świadectwo wiary aż z dalekiej Brazylii!

Jak pisze Rodrigo Amorim, zdjęcia wykonano w Sao Paulo. Na szczególną uwagę zasługuje fotografia w plenerze. Przedstawia ona miejsce, gdzie założono miasto - tzw."marco zero". W tle widzimy pomnik hiszpańskiego misjonarza błogosławionego Jose de Anchieta, jezuity, jednego z założycieli Sao Paulo, tytułowanego również "Apostołem Nowego Świata". To właśnie dzięki misjonarzowi miasto nosi taką, a nie inną nazwę, bowiem pierwsza Msza św. w Sao Paulo odbyła się w dzień nawrócenia świętego Pawła, któremu także poświęcono pierwszy dom zbudowany przez założycieli.

Mt1033.pl
 
 
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Jerzy Skoczylas
- polski satyryk, członek kabaretu Elita:
Nie wstydź się Jezusa i nie bądź obojętny, gdy Jezus jest atakowany i obrażany.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL