wydarzenia
Olsztyn: Różaniec w intencji nawrócenia Polaków
2016-11-19
Dnia osiemnastego listopada spotkaliśmy się w Olsztynie na wspólnej modlitwie różańcowej w intencji nawrócenia Polski i odnowy moralnej Polaków.

W tym miesiącu było nas już więcej - 64 osoby. Nad naszymi głowami dumnie łopotał czerwony sztandar ze złotym lwem. Był także trzymany transparent "Polska katolicka, nie laicka".

Mimo zimna, razem odmówiliśmy cały Różaniec Święty, po każdym dziesiątku dodając wezwanie "Królowo Korony Polskiej - módl się za nami!"), a na zakończenie zaśpiewaliśmy pieśń "Najświętsze Serce Boże, poświęcamy Ci..." I tak oto dobiegła końca wspólna modlitwa.

Reakcje przechodniów były różne - tym razem, co prawda, Straż Miejska nie musiała interweniować, ale zdarzył się przypadek przechodnia, który wykrzykiwał wobec wiernych wulgaryzmy, po czym uciekł. Jedni byli obojętni, drudzy śmiali się, a czasem pojedyncze osoby przychodziły się pomodlić, choćby na jeden dziesiątek.

Następny Różaniec dziewiątego grudnia br. o godzinie 18:00, także pod Ratuszem w Olsztynie. Zapraszamy serdecznie!
 
 
dołącz
 
 
Akcja
Chcemy obudzić sumienia Polaków. Młodych
i dojrzałych. Stań do walki z samym sobą!
Ze wstydem i obojętnością. Opowiedz się za Jezusem i nakłoń innych do wyznania wiary.
     Daj świadectwo:
zamów brelok 
i noś go w widocznym miejscu.
      Wymagasz od siebie więcej?
Spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia!
 
Marek Citko
- były piłkarz i reprezentant Polski: Wszystkich zachęcam, aby nie wstydzili się znaku krzyża. Wiem, że nie jest to łatwe, ale to jest naszym obowiązkiem: byśmy się krzyża nie wypierali.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL