wydarzenia akcja
Parafiada z brelokami akcji ”nie wstydzę się Jezusa”
2012-09-21
Czy w czasach konformizmu łatwo jest powiedzieć "nie wstydzę się Jezusa"? W niedzielę, 9 września br. udowodniliśmy, że nie tak trudno.

Podczas festynu parafialnego w Woli Mieleckiej rozdaliśmy sto breloków, opowiadaliśmy o akcji i zachęcaliśmy do odważnego świadczenia o Chrystusie. Podczas tych kilku godzin byliśmy świadkami wielkiej Bożej radości przy wspólnym ucztowaniu, zabawie podczas koncertów, jak i przy zwykłych rozmowach.

Cieszymy się że nasza młoda wspólnota mogła stać się częścią tej "brelokowej" rodziny. Mamy nadzieję, że czyny pójdą za słowami i nie zabraknie nam odważnych ludzi, którzy przykładem życia będą wyrażać to, że nie wstydzą się Jezusa.

Agata Warchoł
 
 
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Marcin Jakimowicz
- redaktor, pisarz, autor m.in. ”Radykalnych” i ”Dziennika pisanego mocą”: Zapytani o wiarę w Jezusa, szepczemy speszeni: to prywatna sprawa. To niezrozumiały polski kompleks...
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL