wydarzenia
Protesty przeciwko obecności satanisty na antenie TVP
2011-09-15
Czworo członków Rady Programowej TVP wypowiedziało się przeciwko obecności satanisty Adama Darskiego na antenie Telewizji Publicznej. Rada Programowa TVP stosunkiem głosów 5 do 4 odrzuciła jednak projekt uchwały, w którym napisano, że „zatrudnienie osoby, publicznie zwalczającej religię chrześcijańską i propagującej satanizm, jest niezgodne z misją telewizji publicznej”.

A oto projekt uchwały Rady Programowej TVP, za którym głosowali: Barbara Bubula, Marcin Przeciszewski, Anna Sobecka i Bożena Walewska:

Na podstawie art. 28a ust. 3 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji, Rada Programowa TVP SA zdecydowanie negatywnie ocenia fakt zatrudnienia Adama Darskiego – Nergala jako jurora w programie „The Voice of Poland” emitowanym w TVP 2.

Zatrudnienie osoby publicznie, zwalczającej religię chrześcijańską i propagującej satanizm, jest niezgodne z misją telewizji publicznej. TVP promuje w ten sposób szkodliwy pseudoautorytet, rażąc uczucia religijne milionów widzów. Liczba i ranga protestów kierowanych do władz TVP, a także do Rady Programowej, zarówno ze strony hierarchów Kościoła katolickiego, Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, jak i tysięcy osób prywatnych, świadczy o tym, że kierownictwo spółki odpowiedzialne za tę prowokacyjną decyzję popełniło rażący błąd, niszcząc zaufanie do TVP.

Rada Programowa oczekuje podjęcia natychmiastowych kroków naprawczych: zaprzestania emisji kolejnych odcinków programu, rezygnacji ze stanowisk osób odpowiedzialnych za wywołanie skandalu, a także przeprosin i zadośćuczynienia w stosunku do odbiorców, których znieważono
.

***
Uchwałę potępiającą zarząd TVP m.in. za zatrudnienie w jednym z programów Adama Darskiego przyjęła głosami posłów PiS Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu. Komisja "z głębokim niepokojem" przyjęła zgodę zarządu TVP na udział w programie "The Voice of Poland" emitowanym w TVP2 "satanisty publicznie obrażającego chrześcijańskie wartości".

W ocenie posłów jest to "zaprzeczeniem istoty misji publicznej oraz rażącym naruszeniem prawa godzącym w fundament wspólnoty narodowej".

W uchwale podkreślono, że "obecna sytuacja w Telewizji Polskiej SA stwarza poważne zagrożenie dla ładu demokratycznego w Polsce".

Źródło: KAI, Interia.pl
 
Chrześcijanie walczą o obecność krzyża w miejscach publicznych
Dlaczego? Niech lepiej zajmą się np. pomocą ubogim i niepełnosprawnym…
- Chrześcijaństwa nie można zredukować do działalności charytatywnej.
 
Jerzy Skoczylas
- polski satyryk, członek kabaretu Elita:
Nie wstydź się Jezusa i nie bądź obojętny, gdy Jezus jest atakowany i obrażany.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL