wydarzenia
Protesty przeciwko obecności satanisty na antenie TVP
2011-09-15
Czworo członków Rady Programowej TVP wypowiedziało się przeciwko obecności satanisty Adama Darskiego na antenie Telewizji Publicznej. Rada Programowa TVP stosunkiem głosów 5 do 4 odrzuciła jednak projekt uchwały, w którym napisano, że „zatrudnienie osoby, publicznie zwalczającej religię chrześcijańską i propagującej satanizm, jest niezgodne z misją telewizji publicznej”.

A oto projekt uchwały Rady Programowej TVP, za którym głosowali: Barbara Bubula, Marcin Przeciszewski, Anna Sobecka i Bożena Walewska:

Na podstawie art. 28a ust. 3 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji, Rada Programowa TVP SA zdecydowanie negatywnie ocenia fakt zatrudnienia Adama Darskiego – Nergala jako jurora w programie „The Voice of Poland” emitowanym w TVP 2.

Zatrudnienie osoby publicznie, zwalczającej religię chrześcijańską i propagującej satanizm, jest niezgodne z misją telewizji publicznej. TVP promuje w ten sposób szkodliwy pseudoautorytet, rażąc uczucia religijne milionów widzów. Liczba i ranga protestów kierowanych do władz TVP, a także do Rady Programowej, zarówno ze strony hierarchów Kościoła katolickiego, Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, jak i tysięcy osób prywatnych, świadczy o tym, że kierownictwo spółki odpowiedzialne za tę prowokacyjną decyzję popełniło rażący błąd, niszcząc zaufanie do TVP.

Rada Programowa oczekuje podjęcia natychmiastowych kroków naprawczych: zaprzestania emisji kolejnych odcinków programu, rezygnacji ze stanowisk osób odpowiedzialnych za wywołanie skandalu, a także przeprosin i zadośćuczynienia w stosunku do odbiorców, których znieważono
.

***
Uchwałę potępiającą zarząd TVP m.in. za zatrudnienie w jednym z programów Adama Darskiego przyjęła głosami posłów PiS Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu. Komisja "z głębokim niepokojem" przyjęła zgodę zarządu TVP na udział w programie "The Voice of Poland" emitowanym w TVP2 "satanisty publicznie obrażającego chrześcijańskie wartości".

W ocenie posłów jest to "zaprzeczeniem istoty misji publicznej oraz rażącym naruszeniem prawa godzącym w fundament wspólnoty narodowej".

W uchwale podkreślono, że "obecna sytuacja w Telewizji Polskiej SA stwarza poważne zagrożenie dla ładu demokratycznego w Polsce".

Źródło: KAI, Interia.pl
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Marek Jurek
- polski polityk prawicowy, były Marszałek Sejmu RP: Publiczne wyznawanie wiary jest jednym z jej zasadniczych wymogów. Nie można być świadomym katolikiem i nie głosić swojej wiary.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL