wydarzenia
Publiczny różaniec w Warszawie
2013-06-15
W piątkowe popołudnie, na placu przed kościołem św. Anny w Warszawie, odbył się publiczny różaniec wynagradzający Bogu i Matce Najświętszej za grzech sodomii. Po zakończeniu modlitwy uczestnicy rozdawali przechodniom ulotki-sprzeciwy wobec planów legalizacji związków partnerskich.

Publiczna modlitwa różańcowa odbyła się z inicjatywy Krucjaty Młodych i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Powodem spotkania była planowana przez środowiska lewicowe tzw. Parada Równości, która w sobotę przeszła ulicami Warszawy. Maszerują w niej homoseksualiści i różni dewianci seksualni.

Organizatorzy w związku z obrazoburczą inicjatywą lewicowców, podczas której dochodzi do deprawacji, a jej uczestnicy, często roznegliżowani, publicznie lżą prawo Boże i zasady moralne postanowili zadośćuczynić Bogu i Matce Najświętszej za ten grzech wołający o pomstę do Nieba. Na placu przed kościołem św. Anny, nieopodal Zamku Królewskiego, zebrało się około 120 mieszkańców Warszawy. Pośród uczestników tego modlitewnego spotkania, któremu przewodniczył ks. Przemysław Panicz SJ, przeważali głównie studenci. „Jestem tutaj aby zadośćuczynić Bogu za ten straszny grzech. Homoseksualiści drwią sobie z Bożego prawa i obnoszą się ze swoim zboczeniem. Nie zgadzam się na to i wiem, jak to obraża Naszego Pana. Odmówienie różańca to mój mały wkład w zadośćuczynienie Bogu” – mówi 25-letni Marcin, student Uniwersytetu Warszawskiego.

21-letnia Małgosia przyjechała na różaniec spod warszawskich Łomianek. „O spotkaniu dowiedziałam się od koleżanki. Stwierdziłam, że muszę tutaj być. Wspólna modlitwa bardzo jednoczy, a szczególnie podoba się Bogu wtedy, gdy jest publiczna. To wymaga silnej woli, gdyż na ulicy jesteśmy narażeni na prowokacje i wyśmianie. Ale ja się nie lękałam. Najważniejsza jest modlitwa, która czyni cuda.” – powiedziała studentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Jacek pod kościół św. Anny przyszedł z żoną i dzieckiem. „Warszawa to moje rodzinne miasto, a zarazem miasto królów i wielu bohaterów narodowych. To również miasto świętych i błogosławionych. Nie mogę pozwolić, aby było bezczeszczone przez dewiantów. Na Zachodzie znane są przypadki skutecznych terapii dla homoseksualistów, po których zaprzestawali kontaktów seksualnych z osobami tej samej płci. Modlę się, aby takiemu leczeniu poddawało się coraz więcej homoseksualistów. To może zmienić ich życie na lepsze.” – powiedział Jacek. Jednym z najbardziej znanych przypadków udanej terapii jest osoba włoskiego muzyka Giuseppe Povii. O swojej przemianie opowiedział w piosence Luca era gay, która zajęła drugie miejsce na 59. festiwalu muzycznym w San Remo.

Po zakończeniu modlitwy różańcowej, przedstawiciele Krucjaty Młodych rozpoczęli akcję protestacyjną polegającą na rozdawaniu ulotek w sprawie legalizacji tzw. związków partnerskich. Ulotki w formie pocztówek należy podpisać i odesłać na adres Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ciągu dwóch godzin rozdano ponad tysiąc ulotek.

Nie obyło się również bez ostentacyjnych sprzeciwów osób popierających związki homoseksualne. Dwukrotnie zwolennicy dewiacji seksualnych ze złością niszczyli ulotki, które wręczali im wolontariusze Krucjaty Młodych.

Swój sprzeciw wobec planów Premiera Donalda Tuska w sprawie legalizacji związków partnerskich, można wyrazić wysyłając ulotkę pocztą lub wpisując swoje imię i nazwisko na stronie internetowej: www.protestuj.pl. Do tej pory pod protestem podpisało się ponad 80 tysięcy osób.

Paweł Ozdoba


www.mt1033.pl
 
 
 
 
dołącz
 
 
Kuba Błaszczykowski
 - reprezentant Polski w piłce nożnej: namawiam do włączenia się w akcję "Nie wstydzę się Jezusa"!
 
Wielu „katolików” nie chce krzyża w przestrzeni publicznej
Dlaczego niektóre środowiska i osoby deklarujące się jako katolicy nie czują takiej potrzeby?
- Są to wyznawcy "świętego spokoju", ludzie letni.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL