wydarzenia
Rzym: Krucjata Młodych na Marszu dla Życia 2016
2016-05-12
8 maja wolontariusze Krucjaty Młodych wzięli udział w Marszu dla Życia w Rzymie. Głównym przesłaniem Marszu był sprzeciw wobec aborcji i eutanazji.

Reprezentacje różnych krajów, nawet tych najodleglejszych jak Nowa Zelandia, były obecne podczas pochodu. Choć wydarzenie organizowały katolickie grupy świeckie, to w kolorowym pochodzie maszerowali również przedstawiciele hierarchii Kościoła katolickiego – kard. Raymond Burke (USA), bp Atanazy Schneider (Astana, Kazachstan) oraz abp Luigi Negri (Ferrara-Comacchio, Włochy).

Uczestnicy Marszu dotarli na plac św. Piotra, aby w południe wysłuchać modlitwy Regina Coeli. Jednakże tylko garstce z nich udało się przejść kontrolę osobistą. Funkcjonariusze nie pozwolili, by na plac św. Piotra dotarły banery ze zdjęciami przedstawiającymi okrutną rzeczywistość zabijania nienarodzonych dzieci.

Papież Franciszek pozdrowił różne grupy znajdujące się na placu, w tym tych, którzy „uczestniczyli w Marszu dla Życia”.
 
 
 
 
 
dołącz
 
 
Symbol krzyża kojarzy się jednoznacznie z wyprawami krzyżowymi
Dlaczego w imię Chrystusa Ukrzyżowanego mordowano ludzi innych wyznań?
- Nie można mówić o wyprawach krzyżowych, pomijając kontekst historyczny.
 
Marek Citko
- były piłkarz i reprezentant Polski: Wszystkich zachęcam, aby nie wstydzili się znaku krzyża. Wiem, że nie jest to łatwe, ale to jest naszym obowiązkiem: byśmy się krzyża nie wypierali.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL