wydarzenia
Szwajcaria: brutalny atak na obrońców życia
2011-10-05

Szwajcarscy anarchiści zaatakowali brutalnie obrońców życia. Do zdarzenia doszło w Zurychu ponad tydzień temu, kiedy 1500 osób – głównie chrześcijańskie rodziny z dziećmi – manifestowało w obronie życia dzieci nienarodzonych. Policja zmuszona była użyć wobec napastników gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Jak donosi katolicka agencja kath.net, ulicami Zurichu maszerowali – jak co roku od blisko dziesięciu lat – obrońcy życia, domagający się zaprzestania zabijania dzieci w łonach kobiet. Wśród uczestników marszu dominowały całe rodziny z dziećmi, młodzież i osoby starsze.

Grupa agresywnych anarchistów, głównie lewicowej młodzieży, najpierw próbowała zagłuszyć obrońców życia. Później zdecydowała się na brutalny atak.

Jak donosi agencja, tylko zdecydowana interwencja policji uchroniła działaczy pro-life przed pobiciem. Grupa kilkudziesięciu policjantów w pełnym rynsztunku utworzyła kordon ochronny, odcinając agresywnych chuliganów od obrońców życia.

Organizatorzy imprezy podziękowali służbom porządkowym za sprawną interwencję, wyrażając jednocześnie ubolewanie, że tego typu impreza o charakterze pokojowym wymaga obecnie ochrony policji.

Źródło: Kath.net, AS
 
dołącz
 
 
Nie trzeba umieszczać symboli innych religii w przestrzeni publicznej
Dlaczego? Inni mówią, że w imię tolerancji i poszanowania pozostałych religii powinniśmy zabiegać, aby i one miały takie samo prawo do prezentowania swojej symboliki religijnej...
 
Akcja
Chcemy obudzić sumienia Polaków. Młodych
i dojrzałych. Stań do walki z samym sobą!
Ze wstydem i obojętnością. Opowiedz się za Jezusem i nakłoń innych do wyznania wiary.
     Daj świadectwo:
zamów brelok 
i noś go w widocznym miejscu.
      Wymagasz od siebie więcej?
Spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia!
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL