wydarzenia
Szwajcaria: brutalny atak na obrońców życia
2011-10-05

Szwajcarscy anarchiści zaatakowali brutalnie obrońców życia. Do zdarzenia doszło w Zurychu ponad tydzień temu, kiedy 1500 osób – głównie chrześcijańskie rodziny z dziećmi – manifestowało w obronie życia dzieci nienarodzonych. Policja zmuszona była użyć wobec napastników gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Jak donosi katolicka agencja kath.net, ulicami Zurichu maszerowali – jak co roku od blisko dziesięciu lat – obrońcy życia, domagający się zaprzestania zabijania dzieci w łonach kobiet. Wśród uczestników marszu dominowały całe rodziny z dziećmi, młodzież i osoby starsze.

Grupa agresywnych anarchistów, głównie lewicowej młodzieży, najpierw próbowała zagłuszyć obrońców życia. Później zdecydowała się na brutalny atak.

Jak donosi agencja, tylko zdecydowana interwencja policji uchroniła działaczy pro-life przed pobiciem. Grupa kilkudziesięciu policjantów w pełnym rynsztunku utworzyła kordon ochronny, odcinając agresywnych chuliganów od obrońców życia.

Organizatorzy imprezy podziękowali służbom porządkowym za sprawną interwencję, wyrażając jednocześnie ubolewanie, że tego typu impreza o charakterze pokojowym wymaga obecnie ochrony policji.

Źródło: Kath.net, AS
 
dołącz
 
 
Tomasz Zubilewicz
- polski prezenter telewizyjny: Ja miałem przyjemność spotkać się z Panem Bogiem. Utożsamiam to ze spotkaniem z Jezusem i od tego momentu moje życie nabrało nieco innego wymiaru.
 
Wielu „katolików” nie chce krzyża w przestrzeni publicznej
Dlaczego niektóre środowiska i osoby deklarujące się jako katolicy nie czują takiej potrzeby?
- Są to wyznawcy "świętego spokoju", ludzie letni.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL