wydarzenia akcja
Uczestnicy Jerycha Młodych w Pratulinie z brelokami
2012-07-11
Jerycho Młodych to diecezjalne spotkanie katolickiej młodzieży diecezji siedleckiej, które odbyło się w dniach 22-23 czerwca w Pratulinie, niedaleko Białej Podlaskiej. Ideą, która przyświecała organizatorom było, jak powiedzieli, burzenie murów, które odgradzają człowieka od Boga i bliźniego.

Jerycho to swego rodzaju rekolekcje pod gołym niebem, będące okazją do przemyślenia swojego życia, spowiedzi, spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy doświadczyli „życia za murami” egoizmu, nieczystości, więzienia, niepełnosprawności, nienawiści, lęku i którzy siłę do ich przezwyciężenia odnaleźli w Jezusie Chrystusie. Na pratulińskie Jerycho zaproszenie dostała także Krucjata Młodych, której reprezentant miał okazję do prezentacji akcji ,,Nie wstydzę się Jezusa”. Podczas krótkiego wystąpienia przedstawiciel Krucjaty podkreślił potrzebę śmiałego dawania świadectwa swojej wiary oraz przywiązania do Jezusa i wartości, głoszonych przez Kościół Katolicki. Podkreślił, że jest to niezwykle ważne w dzisiejszym, zlaicyzowanym świecie, w którym Kościół jest prześladowany i przyznanie się do wiary może wiązać się z wieloma nieprzyjemnościami. Młody Krzyżowiec wspomniał także o męczennikach podlaskich, którzy powinni być dla młodych katolików ziemi podlaskiej przykładem właściwego zachowania i godnego naśladowania poświęcenia.

Warto wspomnieć, że Pratulin, to miejsce uświęcone krwią 13 męczenników, którzy w 1874 roku zginęli z rąk Rosjan w czasie modlitwy przed świątynią unicką skonfiskowaną przez zaborcę na rzecz prawosławia. Męczennicy podlascy zostali uznani przez Jana Pawła II za błogosławionych w 1996 roku, a Pratulin stał się sanktuarium, do którego zmierzają pielgrzymi, aby prosić o wstawiennictwo tych, którzy za Boga oddali własne życie.

Po wystąpieniu reprezentanta Krucjaty licznie zgromadzonej młodzieży zostały rozdane breloki akcji "Nie wstydzę się Jezusa”. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Okazało się, że wielu młodych już zamówiło wcześniej breloki, a nawet zajmowało się ich promocją w swoich środowiskach. Nowoobdarowani obiecali, że breloki będą nosić z dumą i dawać rówieśnikom świadectwo swojego przywiązania do Chrystusa. Co ciekawe, w końcowej części Jerycha Młodych ze swoim świadectwem zaprezentował się znany aktor Radosław Pazura, który także wziął już udział w akcji brelokowej, o czym można się przekonać wchodząc na stronę www.mt1033.pl. Mamy nadzieję, że akcja "Nie wstydzę się Jezusa”, jak i samo Jerycho Młodych przyniesie młodzieży trwałe owoce i scementuje ich z Bogiem i Kościołem.


www.mt1033.pl
 
 
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Magda Anioł i Adam Szewczyk
- muzycy związani z polską sceną chrześcijańską: Zaprzeć się samego siebie, pokonać siebie, pokonać swoją próżność, swoje namiętności - to jest siła!
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL