wydarzenia
Uliczna pielgrzymka różańcowa w intencji budapesztańskich rodzin
2011-05-16


Różańcowa piesza pielgrzymka przeszła w niedzielę ulicami stolicy Węgier. Już po raz piąty wyruszyła ona z pięciu parafii położonych na obrzeżach Budapesztu, a poszczególne odcinki trasy łączącej miejsca kultu maryjnego utworzyły drogę na kształt różańca – informuje Radio Watykańskie, zaznaczając, że cały Budapeszt został w ten sposób niejako opasany modlitwą różańcową.

Główną intencją pielgrzymki była modlitwa za rodziny zamieszkujące stołeczne miasto, ponieważ rok 2011 na Węgrzech jest rokiem rodziny. Drugą intencją towarzyszącą pielgrzymom, było podziękowanie za dar beatyfikacji Jana Pawła II.

Myślą przewodnią tegorocznej pielgrzymki Żywego Różańca były słowa zaczerpnięte z Psalmu 122 „Niech pokój będzie w twoich murach, a bezpieczeństwo w twych pałacach!” (Ps 122,7).

60 proc. z ok. 2,5 mln mieszkańców stolicy Węgier stanowią katolicy. Niedzielna modlitwa była swoistą manifestacją wiary, świadectwem tak bardzo potrzebnym węgierskiemu Kościołowi oraz okazją do umocnienia wspólnoty ludzi wierzących – zaznacza rozgłośnia watykańska.

W pielgrzymce uczestniczyły całe rodziny, młodzież i starsi, wspólnoty parafialne wraz ze swymi duszpasterzami. Poszczególne etapy tej specyficznej modlitwy zakończyły się uroczystą Mszą św. sprawowaną przez biskupów diecezji Ostrzyhom-Budapeszt.

Pierwsza tego typu pielgrzymka miała miejsce w 2007 r. w ramach odbywającej się wtedy w Budapeszcie Misji Miast.

Źródło: Radio Watykańskie 
 
dołącz
 
 
Niektórzy traktują krzyż instrumentalnie i wykorzystują do celów politycznych
Dlaczego nie zostawimy krzyża w bezpiecznym miejscu, tzn. w kościele lub domu prywatnym?
- Nadużycia nie uchylają prawa do używania czegoś.
 
Jerzy Skoczylas
- polski satyryk, członek kabaretu Elita:
Nie wstydź się Jezusa i nie bądź obojętny, gdy Jezus jest atakowany i obrażany.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL