wydarzenia
USA: akcja TFP w obronie krzyża w Strefie Zero
2011-08-12


Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP) zainicjowało akcję w obronie krzyża, stojącego w tzw. Strefie Zero w Nowym Jorku. Upamiętnia on ofiary ataku islamskich terrorystów z 11 września 2001 r. Obecnie ateiści chcą go za wszelka cenę usunąć.

Członkowie TFP przypominają, że krzyż został umieszczony w Strefie Zero na miejscu zniszczonych wież World Trade Center. Jest on pozostałością po budynkach, które były celem ataku. W trakcie odgruzowania jeden z robotników odnalazł zachowany element konstrukcyjny wieży, składający się z dwóch skrzyżowanych charakterystycznie belek

„Stalowe belki krzyża stały się wyrazistym znakiem nadziei dla tych, którzy stracili rodziny po ataku z 11 września i dla każdego Amerykanina kochającego Boga” – przekonują organizatorzy protestu.

Obecnie ten ważny dla wielu Amerykanów znak atakowany jest przez ateistów. By nie dopuścić do jego usunięcia, autorzy petycji proszą o podpisywanie się pod nią. Petycja zostanie wysłana do muzeum The National 9-11 Memorial & Museum oraz do Stowarzyszenia Ateistów.

Źródło: TFP, AS

 
dołącz
 
 
Krzysztof Jędrzejewski
Główny akcjonariusz Grupy Kopex, trzeciego na świecie koncernu z branży górniczej. W 2011 roku zajął 26. miejsce wśród najbogatszych Polaków, według miesięcznika "Forbes".
 
Akcja
Chcemy obudzić sumienia Polaków. Młodych
i dojrzałych. Stań do walki z samym sobą!
Ze wstydem i obojętnością. Opowiedz się za Jezusem i nakłoń innych do wyznania wiary.
     Daj świadectwo:
zamów brelok 
i noś go w widocznym miejscu.
      Wymagasz od siebie więcej?
Spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia!
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL