wydarzenia akcja
Warszawscy uczniowie ”nie wstydzą się Jezusa”
2013-02-04
Breloczki otrzymali chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 7 w Warszawie. Jest to młodzież w wieku gimnazjalnym i szkoły zawodowej (13-18 lat). W akcji rozdano 80 breloczków, z czego 20 otrzymali wychowawcy.

Breloczki rozdał jeden z wychowawców, który dowiedział się o akcji podczas pielgrzymki na Jasną Górę. Uczniowie zapoznali się z kampanią "Nie wstydzę się Jezusa" i  otrzymali brelok. Jest on zarówno symbolem wyznawania wiary katolickiej, ale także znakiem dla innych, że nie wstydzą się Jezusa w dzisiejszym świecie.

Tomasz Miernicki
 
 
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Lidia Jazgar
- wokalistka zespołu "Galicja": Chciałam wam coś powiedzieć, coś bardzo ważnego, dla mnie, dla wszystkich… Nie wstydzę się Jezusa! Jezus jest moim Panem.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL