wydarzenia
Władze sprzyjają terrorystom - nuncjusz apostolski o wydarzeniach w Nigerii
2011-12-30

Islamscy ekstremiści są w Nigerii coraz silniejsi. Istnieje ciche przyzwolenie władz na ich działania. W przeciwnym wypadku nie byliby w stanie bezkarnie chociażby przemycać przez granicę coraz to doskonalszej broni - tak sytuację po licznych mordach na chrześcijańskich obywatelach Nigerii komentuje nuncjusz apostolski w tym kraju.


Abp Augustine Kasujja podkreśla, że wsparcie ze strony chrześcijan na całym świecie i papieża Benedykta XVI dodało katolikom w Nigerii otuchy. Dowodzi tego fakt, że – pomimo rosnącego zagrożenia - na pierwszą po bożonarodzeniowym zamachu Mszę do kościoła św. Teresy przyszły rzesze wiernych.

W ostatnich dniach w Nigerii dochodzi do serii zamachów terrorystycznych na kościoły i rodziny chrześcijańskie. Podczas obchodów Bożego Narodzenia zginęło 39 osób i jeden zamachowiec-samobójca. Do ataków przyznała się islamska sekta Boko Haram, która chce wprowadzenia w całym kraju prawa koranicznego (szariatu). Z kolei w czwartek 29 grudnia zamordowano w Nigerii czteroosobową rodzinę chrześcijańską.

Źródło: KAI.
 
dołącz
 
 
Akcja
Chcemy obudzić sumienia Polaków. Młodych
i dojrzałych. Stań do walki z samym sobą!
Ze wstydem i obojętnością. Opowiedz się za Jezusem i nakłoń innych do wyznania wiary.
     Daj świadectwo:
zamów brelok 
i noś go w widocznym miejscu.
      Wymagasz od siebie więcej?
Spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia!
 
Obecność krzyża w przestrzeni publicznej nie podważa konstytucyjnej zasady świeckości państwa
Dlaczego? Inni mówią, że przez zgodę na krzyże np. w urzędach Państwo Polskie wspiera tylko jedną religię i światopogląd…
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL