wydarzenia
Władze sprzyjają terrorystom - nuncjusz apostolski o wydarzeniach w Nigerii
2011-12-30

Islamscy ekstremiści są w Nigerii coraz silniejsi. Istnieje ciche przyzwolenie władz na ich działania. W przeciwnym wypadku nie byliby w stanie bezkarnie chociażby przemycać przez granicę coraz to doskonalszej broni - tak sytuację po licznych mordach na chrześcijańskich obywatelach Nigerii komentuje nuncjusz apostolski w tym kraju.


Abp Augustine Kasujja podkreśla, że wsparcie ze strony chrześcijan na całym świecie i papieża Benedykta XVI dodało katolikom w Nigerii otuchy. Dowodzi tego fakt, że – pomimo rosnącego zagrożenia - na pierwszą po bożonarodzeniowym zamachu Mszę do kościoła św. Teresy przyszły rzesze wiernych.

W ostatnich dniach w Nigerii dochodzi do serii zamachów terrorystycznych na kościoły i rodziny chrześcijańskie. Podczas obchodów Bożego Narodzenia zginęło 39 osób i jeden zamachowiec-samobójca. Do ataków przyznała się islamska sekta Boko Haram, która chce wprowadzenia w całym kraju prawa koranicznego (szariatu). Z kolei w czwartek 29 grudnia zamordowano w Nigerii czteroosobową rodzinę chrześcijańską.

Źródło: KAI.
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Wielu „katolików” nie chce krzyża w przestrzeni publicznej
Dlaczego niektóre środowiska i osoby deklarujące się jako katolicy nie czują takiej potrzeby?
- Są to wyznawcy "świętego spokoju", ludzie letni.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL