wydarzenia
Wrocław: Różaniec publiczny w intencji prześladowanych chrześcijan
2016-02-27

Przy płonących zniczach ustawionych w kształt litery nun (ن) - symbol jedności z chrześcijanami Bliskiego Wschodu - modlono się o niezachwianą wiarę i cnotę męstwa dla wszystkich, którzy niesprawiedliwie cierpią jedynie za swoją wierność Chrystusowi.

Intencją modlitwy było równocześnie zadośćuczynienie za zbrodnie prześladowców, jak również prośba o poznanie przez nich prawdziwego Boga, żal i skruchę przed Nim za popełnione zło i otrzymanie przebaczenia przez nieskończone Jego miłosierdzie. Pomiędzy kolejnymi tajemnicami proszono też o ocalenie Europy od islamizacji i powrót do zasad Kościoła, w których zawsze tkwiła jej potęga.


Różaniec wyjątkowo odbył się jeden dzień przed czwartym czwartkiem, który jest zwyczajowo stałym terminem Różańców. Również w marcu, ze względu na Wielki Czwartek, data została przełożona o tydzień, jednak już od kwietnia odbywać się one będą regularnie.

Krucjata Młodych serdecznie zaprasza wszystkich wrocławian do przyjścia i włączenia się w modlitwę, a tych, którzy nie będą mieli możliwości – do prywatnej modlitwy i postu w tej samej intencji.

Kolejny Różaniec już 31 marca, do zobaczenia!

 
dołącz
 
 
Krzysztof Ziemiec
- dziennikarz telewizyjny:
Nie wstydź się Jezusa. Noś taki brelok jako znak przywiązania i miłości, i spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia każdego dnia – nie tylko słowem, ale i czynem.
 
Chrześcijanie walczą o obecność krzyża w miejscach publicznych
Dlaczego? Niech lepiej zajmą się np. pomocą ubogim i niepełnosprawnym…
- Chrześcijaństwa nie można zredukować do działalności charytatywnej.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL