wydarzenia
Wrocław wykorzystywany do promocji imprezy z udziałem homoseksualistów? Krucjata Młodych protestuje!
2016-03-04
5 marca we Wrocławiu ma odbyć się kolejna edycja wydarzenia „Żywa Biblioteka” z udziałem między innymi przedstawicieli społeczności LGBT. Krucjata Młodych ze stolicy Dolnego Śląska protestuje przeciwko angażowaniu wizerunku miasta w inicjatywę z udziałem homoseksualistów. „Tak jak poprzednie edycje tego wydarzenia, również i to zdecydowanie godzi w zasady chrześcijańskie” - czytamy w piśmie skierowanym do prezydenta miasta, Rafała Dutkiewicza.

Pełną listę osób będących „żywymi książkami” w tegorocznej edycji kontrowersyjnej inicjatywy zaprezentowano na Facebooku. Oprócz niewątpliwie potrzebnych i ciekawych spotkań z osobami mającymi trudną przeszłość lub borykającymi się z różnymi życiowymi kłopotami, organizatorzy postanowili przemycić na wydarzeniu pokaźną liczbę przedstawicieli subkultury LGBT, osób powiązanych z nimi oraz mniejszości etnicznych. Można niestety żywić obawy, czy np. były bezdomny lub osoba niewidząca biorąca udział w wydarzeniu nie zostanie wykorzystana przedmiotowo do społecznej indoktrynacji w duchu postępowo-tęczowym oraz propagandy multi-kulti.

„Żywe Książki, które zaprosiliśmy w tym roku do udziału w projekcie: Były Bezdomny, Były Więzień, Osoba Homoseksualna, Trzeźwiejący Alkoholik, Osoba chora na schizofrenię, Osoba na wózku [W-skers], Feministka, Osoba Niewidząca, Osoba Ciemnoskóra, Osoba, która wyszła z uzależnienia, Arab, Mama Geja, Muzułmanka, Romka, Rodzic Dziecka z autyzmem, Syryjczyk, Żyd. Nowe tytuły: Para homoseksualna, Weganka” - czytamy na facebookowym wydarzeniu „ŻYWA BIBLIOTEKA WROCŁAW”. Interesująca jest również strona internetowa organizatorów.

„Żywa Biblioteka Wrocław jest koordynowana przez Stowarzyszenie Diversja (...). Celami Diversji jest działalność edukacyjna skierowana do młodzieży i osób dorosłych, w duchu takich wartości jak demokracja, różnorodność, prawa człowieka, wolność, równość. (...) Do tej pory, jako Stowarzyszenie, zrealizowaliśmy trzy otwarte Żywe Biblioteki, jedną skierowaną do pracowników firmy IBM Delivery Centre oraz zakończyliśmy pilotażowy projekt szkoleń o tematyce międzykulturowej i antydyskryminacyjnej oraz Żywych Bibliotek dla wrocławskich służb publicznych” - czytamy na stronie internetowej wrocławskiej inicjatywy.

Przeciwko promocji kontrowersyjnego wydarzenia protestują członkowie Krucjaty Młodych, którzy skierowali stosowne pismo do prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza.

„Z informacji zamieszczonych przez organizatora wynika, iż jako Żywa Książka będzie tam obecna między innymi para homoseksualna. Tak jak poprzednie edycje tego wydarzenia, również i to zdecydowanie godzi w zasady chrześcijańskie oraz wartości chronione przez Konstytucję takie jak małżeństwo, rozumiane jako trwały związek kobiety i mężczyzny oraz w rodzinę” - czytamy w piśmie Krucjaty Młodych.

„Z przykrością stwierdziliśmy, iż wydarzenie to jest organizowane w centrum informacyjnym Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 Barbara. Ponadto na profilu organizatora Żywej Biblioteki (portal społecznościowy Facebook) została zamieszczona informacja, o uzyskaniu dotacji od Gminy Wrocław w ramach Programu Integracji i Edukacji Międzykulturowej we Wrocławiu 2016, na realizację Żywej Biblioteki Wrocław w dniach 10-11 czerwca 2016. Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec angażowaniu wizerunku Wrocławia, a tym bardziej wykorzystania środków publicznych dla wspierania takich inicjatyw” - dodają autorzy protestu skierowanego do Dutkiewicza.
 
dołącz
 
 
Obecność krzyża w przestrzeni publicznej nie podważa konstytucyjnej zasady świeckości państwa
Dlaczego? Inni mówią, że przez zgodę na krzyże np. w urzędach Państwo Polskie wspiera tylko jedną religię i światopogląd…
 
Robert ”Litza” Friedrich
- polski gitarzysta i wokalista: Tylko wtedy widać, że ktoś nie wstydzi się Jezusa, ma w Niego wiarę i ufność w to, że Jego Zmartwychwstanie jest początkiem nowego życia...
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL