swiadectwa
Marek Citko
2011-05-10
- były piłkarz i reprezentant Polski
Wszystkich zachęcam, aby nie wstydzili się znaku krzyża. Wiem, że nie jest to łatwe, ale myślę, że to jest naszym obowiązkiem: abyśmy się tego krzyża nie wypierali, przyznawali się do niego i mieli go zawsze przy sobie.

Mogę dodać, że jeszcze noszę Różaniec, który – kiedy podróżuję czy jestem w samochodzie – w wolnej chwili odmawiam. Wszystkich odważnych, którzy się nie boją, zachęcam do przyznawania się do krzyża, żeby go mieli przy sobie.

zobacz film ze świadectwem Marka Citki

Krzyż jest bardzo ważny w moim życiu, bo tak naprawdę zaczynam i kończę dzień znakiem krzyża. Muszę też się przyznać, że nie zawsze mi się to udaje, ale jak wsiadam do samochodu – to przede wszystkim odmawiam modlitwę kierowcy; jak odmawiam modlitwę poranną – to zaczynam ją od znaku krzyża.

Uświadomiłem sobie, że tu na ziemi jesteśmy tylko na chwilę, a tak naprawdę wieczność jest na górze. Jak coś nam nie idzie, to widocznie tak ma być. Moją ulubioną księgą jest Księga Hioba, który – cokolwiek by się działo – wychwalał Pana Boga. W życiu mi się to potwierdziło. Jak miałem kontuzję, trudny okres, to z perspektywy czasu się okazało, że to w jakimś sensie było dla mnie dobre. Cokolwiek się dzieje w moim życiu – z perspektywy zbawienia ma jakiś sens. W przypadku porażek czy cierpienia, to wiara pozwala nam zachowywać się normalnie, każe pamiętać, żeby być skromnym, pokornym, normalnym człowiekiem. Bo jak sportowiec ma jakieś sukcesy, to narażony jest na pokusy, uderzenie wody sodowej do głowy, bycie gwiazdą…

Wiara na każdym etapie mojego życia (czy było źle czy dobrze) sprowadzała mnie na ziemię, abym pamiętał właśnie o Dzięsięciu Przykazaniach, aby miłować bliźniego jak siebie samego. I tak staram się żyć.

zobacz film ze świadectwem Marka Citki

 

hairka
Jezus czekał na mnie 48 lat, teraz kocham go z dnia na dzień coraz mocniej, myślę o Nim codziennie i rozmawiam z Nim często, jest moim sensem, powietrzem, nie potrafię żyć bez niego, czuję głód eucharystii, modlę się za wszystkich tych, którzy go nie znają, nie ufają mu, ni kochają go. Nie potrafię nawet opisać jak bardzo go kocham!!!!!!
 
jozkub62
Jezus moją chlubą .
 
 
dołącz
 
 
Chrześcijanin nosi krzyż na szyi i umieszcza go na sztandarach
Dlaczego? Inni mówią, że to wynika z naszej pychy, iż uważamy się za lepszych chrześcijan czy ludzi od innych, a ważniejsze jest z pokorą przyjmować krzyże dnia codziennego…
 
Akcja
Chcemy obudzić sumienia Polaków. Młodych
i dojrzałych. Stań do walki z samym sobą!
Ze wstydem i obojętnością. Opowiedz się za Jezusem i nakłoń innych do wyznania wiary.
     Daj świadectwo:
zamów brelok 
i noś go w widocznym miejscu.
      Wymagasz od siebie więcej?
Spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia!
 
 
 
Copyright © Instytut im. Ks. Piotra Skargi              WWW.PIOTRSKARGA.PL