wydarzenia
Publiczny różaniec o odnowę moralną Polski i Polaków. W Białymstoku modliło się kilkaset osób
2017-02-15
14 lutego br. na białostockim Rynku Kościuszki zgromadziło się około 300 osób, które wspólnie modliły się o odnowę moralną Polski i Polaków. - Ta modlitwa ma moc, a jej owoce są już widoczne – zaznacza Krucjata Młodych, zapraszając do włączenia się we wspólną modlitwę.

 

W Białymstoku Krucjata Młodych organizuje publiczny różaniec co miesiąc od marca 2016 roku. Na początku była nas garstka, około 50 osób, we wtorek było to już około 300 osób – podkreślił Stanisław Sadowski z Krucjaty Młodych. Modlitwę na Rynku Kościuszki poprowadził kapłan archidiecezji białostockiej. - Wszystkim uczestnikom udzielał się ogromny entuzjazm. Modliliśmy się za rodaków, jak i za wrogów Kościoła katolickiego wezwaniem z Litanii do Wszystkich Świętych: Abyś nieprzyjaciół Kościoła Świętego upokorzyć raczył. Ciebie prosimy. Wysłuchaj nas Panie! – dodał.

Jak podkreślił Stanisław Sadowski, jako katolicy nie możemy ograniczyć się jedynie do kultu prywatnego. „Czy po to wnosi się światło, by je postawić pod korcem lub pod łóżkiem?” (por. Mk 4,21). - W dzisiejszych czasach wrogowie cywilizacji chrześcijańskiej chcą wyrugować religię z przestrzeni publicznej. Co najwyżej można pomodlić się w kościele, albo w domu. Ale na zewnątrz chcą, by katolicy zachowywali się jak poganie – dodał.

 

Krucjata Młodych zauważyła, że ogromny odzew na organizowane publicznie różance pokazuje, że wielu katolików nie zgadza się z ową tendencją lansowaną przez laicki świat. - Miejmy nadzieję, że Pan Bóg w swym miłosierdziu wysłucha modlitw. Św. Pius X wzywał, aby wszystko odbudować w Chrystusie. Św. Maksymilian dodał, aby wszystko odbudować w Chrystusie przez Niepokalaną. Naprawa państwa i wyjście z kryzysu moralnego może się dokonać jedynie przez ogromne nawrócenie do Niepokalanego Serca Maryi którego triumf został zapowiedziany w Fatimie – dodał Stanisław Sadowski.
 

Gorliwa modlitwa już przynosi efekty. Jak przypomniała Krucjata Młodych, rok temu w Krakowie po miesiącu modlitw przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży o odnowę moralną Miasta Krakowa, dwa kluby GOGO zostały zamknięte. Podobnie stało się w Warszawie. Tam podobny klub powstał naprzeciw figury Matki Boskiej Passawskiej, a po publicznym różańcu został on zamknięty.
 

Krucjata Młodych będzie organizować kolejne publiczne różance. W marcu odbędą się one m.in. w Warszawie (4 marca) godz. 17:00 przed figurą Matki Boskiej Passawskiej obok Res Sacra Miser (Krakowskie Przedmieście 62); w Olsztynie (9 marca) godz.: 17:00 na Placu Jana Pawła II, obok Ratusza Miejskiego przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i 1 maja oraz w Białymstoku (14 marca) godz. 19:00 na Rynku Kościuszki.

 
dołącz
 
 
Obecność krzyża w przestrzeni publicznej nie podważa konstytucyjnej zasady świeckości państwa
Dlaczego? Inni mówią, że przez zgodę na krzyże np. w urzędach Państwo Polskie wspiera tylko jedną religię i światopogląd…
 
Akcja
Chcemy obudzić sumienia Polaków. Młodych
i dojrzałych. Stań do walki z samym sobą!
Ze wstydem i obojętnością. Opowiedz się za Jezusem i nakłoń innych do wyznania wiary.
     Daj świadectwo:
zamów brelok 
i noś go w widocznym miejscu.
      Wymagasz od siebie więcej?
Spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia!
 
 
 
Copyright © Instytut im. Ks. Piotra Skargi              WWW.PIOTRSKARGA.PL