akcja
Obecność krzyża w przestrzeni publicznej nie podważa konstytucyjnej zasady świeckości państwa
Dlaczego? Inni mówią, że przez zgodę na krzyże np. w urzędach Państwo Polskie wspiera tylko jedną religię i światopogląd…
Świeckość państwa oznacza, że władza w nim jest sprawowana przez świeckich, a nie przez duchownych. Nie może to jednak oznaczać, że państwo jest oparte na zasadach, które są obojętne moralnie i religijnie, poza kategoriami dobra i zła czy prawdy i fałszu. Jest to fałszywy slogan, gdyż niezależnie od kręgu kulturowego i cywilizacyjnego wszystkie prawa, regulaminy, zwyczaje, nakazy i zakazy opierają się na jednej fundamentalnej zasadzie: „czyń dobro i unikaj czynienia zła”. W różnych systemach politycznych i kręgach kulturowych te kategorie są odmiennie pojmowane. Jednak w cywilizacji zachodniej wyrosłej z chrześcijaństwa to, co dobre i złe jest określone przez Dekalog i zasady Ewangelii, na których został zbudowany system społeczny i prawny naszego kręgu kulturowego. Stąd krzyż jako symbol chrześcijaństwa powinien mieć swoje należne miejsce w placówkach publicznych.

Radosław Pazura
Mogę śmiało powiedzieć, że nie wstydzę się Jezusa, wręcz przeciwnie, jestem dumny, że wierzę w Niego i tak naprawdę to On daje mi siłę... 
 
Austria: zakaz pikietowania przed ośrodkami aborcyjnymi

Austriacki Sąd Apelacyjny w Grazu odrzucił ostatnio wniosek o uniewinnienie czterech obrońców życia, skazanych na kary grzywny za pikietowanie w kwietniu b.r. przed budynkiem ośrodka aborcyjnego w Grazu. Odrzucenie apelacji działaczy pro-life oznacza skuteczną egzekucję prawa, zakazującego wyrażania poglądów za życiem przed ośrodkami aborcyjnymi. 

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL