wydarzenia
Akcja różańcowa amerykańskiego TFP
2011-10-12

Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności po raz kolejny zachęca obywateli do wzięcia udziału w akcji odmawiania różańca świętego w miejscach publicznych w całych Stanach Zjednoczonych. Nawiązuje w ten sposób do inicjatywy austriackiego kapłana Petrusa Pavlicka, który w 1947 roku zapoczątkował coroczne procesje różańcowe w Wiedniu. Z roku na rok brało w nich udział coraz więcej uczestników, którzy modlili się w intencji uwolnienia kraju spod sowieckiej okupacji.

W październiku 1955 roku sowieckie wojska okupacyjne wycofały się z Austrii. Decyzji komunistycznych władz w Moskwie nie dało się racjonalnie wytłumaczyć – była sprzeczna z polityką, która wówczas przyświecała Związkowi Sowieckiemu: „zdobyczy dobrowolnie nie oddajemy”.

Osoby chętne do wzięcia udziału w modlitwie różańcowej w USA będą mogły spotkać się 15 października w samo południe, w ponad siedmiu tysiącach miejsc. Będą się one modlić i czynić zadość Panu Bogu za liczne grzechy, zwłaszcza za zniewagi, bluźnierstwa, bezczeszczenie wizerunków świętych i odrzucanie mądrości Bożej, poprzez usuwania Boga ze sfery publicznej. Zgromadzeni będą prosić Boga o mądrość dla rządzących, o to aby potrafili oni rozwiązać skomplikowane problemy narodowe.

W akcji, która odbędzie się w przyszłą sobotę, mogą wziąć udział całe rodziny z dziećmi. Do tej pory organizatorzy wyznaczyli 7515 wolontariuszy, którzy zajmą się koordynacją akcji. Szczegółowe informacje dotyczące miejsc spotkań podawane są na stornie internetowej TFP.

Źródło: Tfp.org, AS
 
dołącz
 
 
Akcja
Chcemy obudzić sumienia Polaków. Młodych
i dojrzałych. Stań do walki z samym sobą!
Ze wstydem i obojętnością. Opowiedz się za Jezusem i nakłoń innych do wyznania wiary.
     Daj świadectwo:
zamów brelok 
i noś go w widocznym miejscu.
      Wymagasz od siebie więcej?
Spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia!
 
Niektórzy duchowni uważają, że miejsce krzyża jest wyłącznie w kościele
Dlaczego?
Taka postawa wynika ze swoistego kompleksu oblężonej twierdzy. Nie podejmują działań poza murami kościoła w imię świętego spokoju.
 
 
 
Copyright © Instytut im. Ks. Piotra Skargi              WWW.PIOTRSKARGA.PL