wydarzenia
Relacja z IV Kongresu Krucjaty Młodych
2013-12-10
 W Warszawie odbył się doroczny zjazd członków i sympatyków Krucjaty Młodych, organizacji młodych, świeckich katolików. W budynku Instytutu Historii PAN zebrało się ponad 60 osób z całego kraju. Wśród gości specjalnych byli m.in. ks. prałat dr Roman Kneblewski oraz dr Julio Loredo, włoski dziennikarz i publicysta.

Spotkanie w Warszawie odbyło się już po raz czwarty. Kongres, który gromadzi młodych katolików z całego kraju jest wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju, gdyż stanowi okazję do spotkania wielu otwartych i energicznych osób, których łączy przywiązanie do postaw i wartości katolickich oraz wola walki o cywilizację chrześcijańską w Polsce i w całym świecie. Kongres Krucjaty Młodych to również możliwość odświeżenia starych i nawiązania nowych kontaktów z działaczami społecznymi i tymi, którzy działalność taką pragną rozpocząć. Uczestnicy Kongresu, mają możliwość wymienienia się doświadczeniami dotychczasowej pracy i wyciągnięcia wniosków na przyszłość, aby jeszcze aktywniej iść do walki z ogarniającą świat antychrześcijańską Rewolucją.

Konferencję otworzył, a następnie poprowadził Paweł Ozdoba, redaktor naczelny czasopisma „Krzyżowiec” oraz koordynator akcji „Nie wstydzę się Jezusa”.

Pierwszym prelegentem był ks. prałat dr Roman Kneblewski, którego energiczne wystąpienie wywołało wielkie poruszenie wśród uczestników spotkania. Tematem przewodnim prelekcji był „Kościół walczący – Ecclesia Militans”, termin w dzisiejszej rzeczywistości coraz częściej zapominany i pomijany, choć nadal aktualny. W swym wystąpieniu ks. Kneblewski zwrócił uwagę na wewnętrzny aspekt naszego życia, który jest nieustanną walką z grzechem, pokusami i złym duchem. W dalszej części swego referatu zauważył, że każdy powinien toczyć walkę ze złem w swoim własnym środowisku, za pomocą wszystkich środków jakie posiada.

Jako kolejny, głos zabrał dr Julio Loredo, publicysta „Radici Cristiane” oraz brazylijskiego „Catolicismo”, członek Stowarzyszenia na rzecz obrony Tradycji, Rodziny i Własności, który wygłosił referat pt. „Absurd bycia neutralnym, a współczesna potrzeba heroizmu”, w którym skupił się m.in. na zaprezentowaniu postawy Jezusa Chrystusa wobec grzechu i zła. - Chrystus wymaga od nas jasnego opowiedzenia się po stronie dobra. Nakazał abyśmy byli albo zimni albo gorący. Najgorszą postawą jest trwanie w centrum. W przypadku zła, nasza reakcja musi być zdecydowana. Pamiętajmy, że Pan Bóg u zarania dziejów powiedział, że wprowadza nieprzyjaźń pomiędzy Niewiastą a wężem, a także pomiędzy potomkami Niewiasty oraz potomkami węża. – powiedział dr Loredo.

Po przerwie nastał czas na prezentacje działalności bliźniaczych organizacji w Brazylii oraz Irlandii. Jako pierwszy głos zabrał Rodrigo da Cunha, Brazylijczyk obecnie mieszkający w Dublinie. W swoim wystąpieniu opowiedział o tzw. Karawanach TFP, jako środku bezpośredniego oddziaływania na opinię publiczną. - Ta strategia okazała się bardzo skuteczna, głównie  za sprawą dwóch czynników: poświęcenia młodych członków brazylijskiego TFP oraz logistyki i koordynacji ze strony tych, którzy zajmowali się planowaniem kampanii, aby objąć nią kraj taki, jak Brazylia, a więc o wielkości kontynentu (4200 km z północy na południe i 4288 km ze wschodu na zachód). Od października 1970 do 1989 roku karawany przejechały w Brazylii 4.155.981 km, składając 19.387 wizyt w poszczególnych miastach i sprzedały ponad 1.430.981 egzemplarzy różnych publikacji. Dystans pokonany przez karawany jest równy stu obwodom Ziemi lub dziesięciu podróżom na Księżyc. – powiedział Rodrigo da Cunha.

W kolejnej części Kongresu, swoje referaty wygłosili Alexander McKay, który zaprezentował działalność kontrrewolucyjną w Irlandii oraz Maciej Maleszyk, który skupił się na przedstawieniu działań Krucjaty Młodych w Polsce. Niezwykłe zainteresowanie wśród słuchaczy wzbudziła sprawa haniebnego zachowania jednego z homoseksualistów, który kilkanaście dni temu znieważył w brutalny sposób modlących się na Rynku Głównym we Wrocławiu członków Krucjaty Młodych. Film z tego wydarzenia można odnaleźć w Internecie. Obecnie obejrzało go już ponad 100 tysięcy osób. Był również publikowany w kilku stacjach telewizyjnych oraz portalach internetowych.

Zakończenie Kongresu uświetnił występ Dennisa Lee z Irlandii, który zaprezentował swoje umiejętności gry na szkockich dudach.

 

www.mt1033.pl

 
 
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Obecność krzyża w przestrzeni publicznej nie podważa konstytucyjnej zasady świeckości państwa
Dlaczego? Inni mówią, że przez zgodę na krzyże np. w urzędach Państwo Polskie wspiera tylko jedną religię i światopogląd…
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL