akcja
Obecność krzyża w przestrzeni publicznej nie podważa konstytucyjnej zasady świeckości państwa
Dlaczego? Inni mówią, że przez zgodę na krzyże np. w urzędach Państwo Polskie wspiera tylko jedną religię i światopogląd…
Świeckość państwa oznacza, że władza w nim jest sprawowana przez świeckich, a nie przez duchownych. Nie może to jednak oznaczać, że państwo jest oparte na zasadach, które są obojętne moralnie i religijnie, poza kategoriami dobra i zła czy prawdy i fałszu. Jest to fałszywy slogan, gdyż niezależnie od kręgu kulturowego i cywilizacyjnego wszystkie prawa, regulaminy, zwyczaje, nakazy i zakazy opierają się na jednej fundamentalnej zasadzie: „czyń dobro i unikaj czynienia zła”. W różnych systemach politycznych i kręgach kulturowych te kategorie są odmiennie pojmowane. Jednak w cywilizacji zachodniej wyrosłej z chrześcijaństwa to, co dobre i złe jest określone przez Dekalog i zasady Ewangelii, na których został zbudowany system społeczny i prawny naszego kręgu kulturowego. Stąd krzyż jako symbol chrześcijaństwa powinien mieć swoje należne miejsce w placówkach publicznych.

Polska katolicka, nie laicka, czyli Krucjata Młodych na Marszu Niepodległości 2017
Pośród morza polskich flag, pośród stutysięcznego tłumu Krucjata Młodych dumnie kroczyła z banerem „Polska katolicka, nie laicka!”.
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL