akcja
Niektórzy duchowni uważają, że miejsce krzyża jest wyłącznie w kościele
Dlaczego?
Skoro miejsce krzyża jest wyłącznie w świątyni, to ewangelizację też należy ograniczyć do jej murów. Czym jest bowiem ewangelizacja bez ukazania Chrystusowego Krzyża? Taka postawa wynika ze swoistego kompleksu oblężonej twierdzy u tych duchownych, którzy w imię świętego spokoju wolą nie podejmować żadnych działań poza murami swojego kościoła. Zamiast zdobywać dusze dla Chrystusa w przestrzeni publicznej, poza murami świątynnymi, trzęsą się ze strachu, aby ich ktoś nie wyszydził czy nie znieważył, gdyby ośmielili się wypełniać publicznie swoje powołanie do apostolstwa.

dołącz
 
 
Marek Citko
- były piłkarz i reprezentant Polski: Wszystkich zachęcam, aby nie wstydzili się znaku krzyża. Wiem, że nie jest to łatwe, ale to jest naszym obowiązkiem: byśmy się krzyża nie wypierali.
 
[NAGRANIA Z KONFERENCJI] Sprawdzone proroctwa prof. Plinia Correi de Oliveira
Współczesny świat pełen jest zjawisk niepokojących. Zło wdziera się do wszystkich dziedzin ludzkiego życia, zarówno prywatnego jak i społecznego. Dlaczego tak się dzieje? Kto za to opowiada? Czy Kościół przetrwa kryzys? Na te pytania już od połowy XX wieku odpowiadał prof. Plinio Correa de Oliveira, któremu poświęcona została dyskusja zorganizowana na Uniwersytecie Warszawskim.
 
 
 
Copyright © Instytut im. Ks. Piotra Skargi              WWW.PIOTRSKARGA.PL