duchowe uczynki
Oliwia
kocham Jezusa i wieże on mnie też mocno kocha i mnie nie opuści modle się zawsze i wszędzie i wiem że on bedzie zawsze przy mnie !!
 
W. Kosowski
Postanowiłem kupić 100 breloków "Nie wstydzę się Jezusa". W dzisiejszych czasach nie wystarczy się nie wstydzić Pana Jezusa Chrystusa. Trzeba Go i Jego nauki głosić. Inaczej miejsce chrześcijaństwa, zajmie inna religia. Breloki rozdam rodzinie i najbliższym fanom. Jako utytułowany sportowiec, chce dać przykład i zachęcić innych sportowców, do zakupienia przynajmniej 100 sztuk breloków. Lub wielokrotności tej liczby (w zależności od możliwości). I tym samym dania świadectwa słowom "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!" oraz "Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie". www.dobry-trening.pl/Wojciech_Kosowski__Nie_wstydze_sie_Jezusa_
 
Dziś miłosierdzie kojarzone jest prawie wyłącznie z jałmużną, związaną z zaspokojeniem materialnych potrzeb człowieka. Jeśli już chrześcijanie starają się wprowadzać je w swoje życie, ograniczają się raczej do siedmiu uczynków miłosierdzia wobec ciała: łaknących nakarmić, pragnących napoić, nagich przyodziać, podróżnych w dom przyjąć, więźniów pocieszać, chorych nawiedzać, umarłych pogrzebać. Pamiętaj jednak, że znacznie ważniejsze, choć mało znane, są
duchowe uczynki miłosierdzia:

Napominaj grzeszących
Pouczaj nieumiejętnych
Udzielaj dobrych rad wątpiącym
Pocieszaj strapionych
Cierpliwie znoś krzywdy
Chętnie daruj urazy
Módl się za żywych i umarłych

Kościół o duchowych uczynkach miłosierdzia



Chcesz być na bieżąco informowany o postępach naszej akcji, brać w niej udział oraz w innych inicjatywach Krucjaty Młodych?

Już wypełniasz duchowe uczynki miłosierdzia?


 
Półmetek akcji ”100 Różańców publicznych na 100-lecie Fatimy”!
Miesiąc maj obrodził 25 publicznymi Różańcami, które odbyły się w wielu zakątkach Polski. Tym samym znaleźliśmy się na półmetku akcji "100 Różańców publicznych na 100-lecie Fatimy"! Niech Maryi będą dzięki!
 
Niektórzy duchowni uważają, że miejsce krzyża jest wyłącznie w kościele
Dlaczego?
Taka postawa wynika ze swoistego kompleksu oblężonej twierdzy. Nie podejmują działań poza murami kościoła w imię świętego spokoju.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL