ZNANI z nami
Siatkarze Resovii Rzeszów
Mistrzowie Polski A.D. 2012
Wyjątkowe świadectwo otrzymaliśmy 30 grudnia 2011 r. z Rzeszowa. Tego dnia odbyło się spotkanie siatkarzy Resovii z sympatykami, na którym grupa zawodników stanęła do zdjęć z brelokami akcji "Nie wstydzę się Jezusa".

W krótkiej rozmowie z naszym korespondentem Jackiem Kotulą, brązowi medaliści PlusLigi z 2011 roku: kapitan drużyny Olieg Achrem, Krzysztof Ignaczak (reprezentant Polski), Wojciech Grzyb, Łukasz Perłowski, Marko Bojić i Paul Lotman wyrazili się z uznaniem o prowadzonej przez Krucjatę Młodych akcji i stanęli do zdjęć ze znanym już w wielu miejscach Polski brelokiem. 

Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Obecność krzyża w przestrzeni publicznej nie podważa konstytucyjnej zasady świeckości państwa
Dlaczego? Inni mówią, że przez zgodę na krzyże np. w urzędach Państwo Polskie wspiera tylko jedną religię i światopogląd…
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL