wydarzenia
”Gość Niedzielny” informuje o akcji ”Nie wstydzę się Jezusa”
2011-04-15


O breloczkowej akcji Krucjaty Młodych, przebiegającej pod hasłem „Nie wstydzę się Jezusa!”, informuje w najnowszym numerze „Gość Niedzielny”. – Liczymy na milion. I nie jest to nasze ostatnie słowo – mówi koordynator akcji, Grzegorz Pabijan z Krucjaty Młodych działającej przy Stowarzyszeniu im. ks. P. Skargi, komentując liczbę 316 tysięcy osób, które już dały świadectwo swojej wiary.

Zaczęło się od Wrocławia. Paru uczniów z tamtejszego XIV liceum zażądało zdjęcia z klas krzyży – opowiada katolickiemu tygodnikowi Grzegorz Pabijan. – „Gazeta Wyborcza" rozdmuchała problem. Doszło do szkolnej debaty, co począć z krzyżami. Przed szkołą nasi znajomi zaczęli rozdawać breloczki z napisem: „Kto się mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i ja przed moim Ojcem" – mówi działacz Krucjaty.

Pabijan przypomina, ze tamtą debatę wygrali młodzi, którzy bronili obecności krzyży. – I była to ogromna większość uczniów! To był impuls do breloczkowej ogólnopolskiej akcji – podkreśla koordynator akcji.

„Wystarczy zalogować się na stronie www.mt1033.pl i zamówić darmowy breloczek. Z jednej strony krzyż i duży napis: «Nie wstydzę się Jezusa», z drugiej cytat z Mateusza. Akcja ruszyła półtora miesiąca temu, a dziś licznik wskazuje już 316 tysięcy. Tyle osób nosi breloczek. I zobowiązuje się wypełniać jeden uczynek miłosierdzia dziennie” – czytamy w „Gościu Niedzielnym”.

Świętość powinna być codziennością. Ma ona tak potężną siłę, że każdy człowiek, który zetknie się ze świętym, ma nagle poczucie, jakby wyszedł z ciemnego, zatęchłego pomieszczenia wprost na Rusinową Polanę – dodaje Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.

Źródło: „Gość Niedzielny”

 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Obecność krzyża w przestrzeni publicznej nie podważa konstytucyjnej zasady świeckości państwa
Dlaczego? Inni mówią, że przez zgodę na krzyże np. w urzędach Państwo Polskie wspiera tylko jedną religię i światopogląd…
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL