wydarzenia
”Gość Niedzielny” informuje o akcji ”Nie wstydzę się Jezusa”
2011-04-15


O breloczkowej akcji Krucjaty Młodych, przebiegającej pod hasłem „Nie wstydzę się Jezusa!”, informuje w najnowszym numerze „Gość Niedzielny”. – Liczymy na milion. I nie jest to nasze ostatnie słowo – mówi koordynator akcji, Grzegorz Pabijan z Krucjaty Młodych działającej przy Stowarzyszeniu im. ks. P. Skargi, komentując liczbę 316 tysięcy osób, które już dały świadectwo swojej wiary.

Zaczęło się od Wrocławia. Paru uczniów z tamtejszego XIV liceum zażądało zdjęcia z klas krzyży – opowiada katolickiemu tygodnikowi Grzegorz Pabijan. – „Gazeta Wyborcza" rozdmuchała problem. Doszło do szkolnej debaty, co począć z krzyżami. Przed szkołą nasi znajomi zaczęli rozdawać breloczki z napisem: „Kto się mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i ja przed moim Ojcem" – mówi działacz Krucjaty.

Pabijan przypomina, ze tamtą debatę wygrali młodzi, którzy bronili obecności krzyży. – I była to ogromna większość uczniów! To był impuls do breloczkowej ogólnopolskiej akcji – podkreśla koordynator akcji.

„Wystarczy zalogować się na stronie www.mt1033.pl i zamówić darmowy breloczek. Z jednej strony krzyż i duży napis: «Nie wstydzę się Jezusa», z drugiej cytat z Mateusza. Akcja ruszyła półtora miesiąca temu, a dziś licznik wskazuje już 316 tysięcy. Tyle osób nosi breloczek. I zobowiązuje się wypełniać jeden uczynek miłosierdzia dziennie” – czytamy w „Gościu Niedzielnym”.

Świętość powinna być codziennością. Ma ona tak potężną siłę, że każdy człowiek, który zetknie się ze świętym, ma nagle poczucie, jakby wyszedł z ciemnego, zatęchłego pomieszczenia wprost na Rusinową Polanę – dodaje Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.

Źródło: „Gość Niedzielny”

 
Magda Anioł i Adam Szewczyk
- muzycy związani z polską sceną chrześcijańską: Zaprzeć się samego siebie, pokonać siebie, pokonać swoją próżność, swoje namiętności - to jest siła!
 
Niektórzy traktują krzyż instrumentalnie i wykorzystują do celów politycznych
Dlaczego nie zostawimy krzyża w bezpiecznym miejscu, tzn. w kościele lub domu prywatnym?
- Nadużycia nie uchylają prawa do używania czegoś.
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL