wydarzenia
Abp B. Forte: krzyż na ścianie klasy to nie indoktrynacja
2011-03-21

Krzyż na ścianie szkolnej klasy „to nie indoktrynacja ani naruszenie praw innych, ale wyraz tożsamości kulturowej i religijnej krajów mających tradycje chrześcijańskie, które w walny sposób przyczyniły się do narodzin Unii Europejskiej”. Zwraca na to uwagę na łamach dziennika włoskich przemysłowców „Il Sole-24 Ore” metropolita Chieti-Vasto we Włoszech abp Bruno Forte.

Komentując orzeczenie Wielkiej Izby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu z 18 marca hierarcha, który jest znanym teologiem, stwierdza, że „nie wygrał nikt, wygrali wszyscy”. Orzeczenie to potwierdza bowiem „podstawową zasadę, mającą decydujące znaczenie dla wszystkich, że kultura praw człowieka nie może być nigdy wykorzystywana przeciwko religijnym podstawom cywilizacji, przede wszystkim takiej jak europejska”.

Dokument Trybunału „potwierdza też zasadę pomocniczości... każdy kraj należący do wielkiego «domu europejskiego», musi posiadać margines decydowania o wartości, jakie mają symbole związane z jego historią i narodową tożsamością, zachowując tym samym swobodę decydowania o miejscu ich wystawienia”, stwierdza abp Forte.

Źródło: KAI
 
Krzysztof Ziemiec
- dziennikarz telewizyjny:
Nie wstydź się Jezusa. Noś taki brelok jako znak przywiązania i miłości, i spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia każdego dnia – nie tylko słowem, ale i czynem.
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL