wydarzenia
Co pięć minut na świecie ginie chrześcijanin
2011-06-14


Średnio co pięć minut na świecie ginie za wiarę jeden chrześcijanin. Wskazał na to w specjalnym dokumencie austriacki odłam Międzynarodowej Solidarności Chrześcijańskiej (Christian Solidarity International - CSI). Organizacja wezwała rząd swego kraju do większych działań na rzecz wolności religijnej. Musi to być widoczne zwłaszcza w stosunkach z krajami Bliskiego Wschodu – podkreśla austriacka CSI.

W przyszłości należy starać się wpływać na utrzymanie wolności religijnej, łącząc to z sankcjami gospodarczymi, oświadczył sekretarz generalny organizacji Elmar Kühn. – Nie wystarczą tylko słowa, nie można pozostawać bezczynnym w sytuacji, gdy są prześladowani chrześcijanie, a ich kościoły podpalane – zaapelował.

Ocenia się, że rocznie, z powodu wiary traci życie 105 tys. chrześcijan, przy czym nie wszyscy z nich giną na skutek wojen. Przy tej okazji Kühn powołał się na wypowiedź przewodniczącego Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego (OWCS), metropolity wołokołamskiego Hilariona, który niedawno zwrócił uwagę, że rocznie na świcie ginie około miliona dzieci, które są ofiarami prześladowania chrześcijan.

Źródło: KAI

 
Krzysztof Jędrzejewski
Główny akcjonariusz Grupy Kopex, trzeciego na świecie koncernu z branży górniczej. W 2011 roku zajął 26. miejsce wśród najbogatszych Polaków, według miesięcznika "Forbes".
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL