wydarzenia
Czy w USA będzie wojna między państwem Kościołem?
2011-09-26


Przewodniczący Amerykańskiej Konferencji Biskupów Katolickich (USCCB) abp. Timothy Dolan wysłał list otwarty do prezydenta Baracka Obamy, w którym wyraził "silne rozczarowanie" z powodu polityki, zagrażającej instytucji małżeństwa i tradycyjnej rodzinie.


"Ostatnie działania podejmowane przez administrację stanowią zagrożenie zarówno dla małżeństwa, jak i dla wolności religijnej tych, którzy promują i bronią małżeństwa" - napisał abp Timothy Dolan w liście z 20 września 2011 roku.
 

List jest odpowiedzią na rezygnację przez administrację Obamy z obrony ustawy federalnej DOMA, definiującej małżeństwo jako wyłączny związek pomiędzy mężczyzną i kobietą.
 

Administracja Obamy nie tylko zrezygnowała z obrony konstytucyjności tej ustawy, ale sama zaczęła ją kwestionować. Dwa miesiące temu przedstawiciele departamentu sprawiedliwości wydali krótkie oświadczenie, w którym stwierdzili, że DOMA powinna być uchylona, gdyż dyskryminuje osoby tej samej płci.
 

W liście do Obamy, arcybiskup podkreśla, że on i inni biskupi nie mogą milczeć w obliczu "podejmowanych przez federalne urzędy czynności szkodliwych dla małżeństwa i wolności religijnej". Abp Dolan przestrzegł, że atak administracji Baracka Obamy na DOMA będzie zarzewiem "ogromnego narodowego konfliktu między Kościołem a państwem ze szkodą dla obu instytucji".
 

Podkreślił, że głęboki szacunek dla małżeństwa, jako uzupełniającego się owocnego związku mężczyzny i kobiety, nie neguje troski o dobro wszystkich ludzi, ale ją wzmacnia.
 

Zauważył, że "każde dziecko ma prawo być kochanym przez ojca i matkę". Wyjaśnił, że instytucja małżeństwa jest zbudowana na tej prawdzie, iż małżeństwo powoływane jest dla zrodzenia dzieci, a związek zawarty między mężczyzną i kobietą najlepiej służy dobru wspólnemu.
 

Hierarcha wezwał prezydenta, by zrewidował swoje podejście do DOMA i zaczął bronić tradycyjnego małżeństwa. Wezwał, by jego administracja zaniechała działań, które godzą w tradycyjne małżeństwo i jego obrońców. Prezydent Obama oprócz działań na rzecz uchylenia ustawy federalnej DOMA, podjął szereg innych kroków pro-homoseksualnych.
 

W maju, administracja Obamy wyraziła poparcie dla projektu ustawy dot. adopcji dzieci przez homoseksualistów. W projekcie ustawy proponuje się, by karać wszystkie placówki adopcyjne, które odmówią przyznania dzieci osobom tej samej płci.
 

Niespełna dwa tygodnie temu prezydent Obama ogłosił oficjalne zniesienie polityki "Don't Ask, Don't Tell", która zezwala jawnym pederastom i lesbijkom na służbę w armii. Prezydent mianował też rekordową liczbę zdeklarowanych homoseksualistów na stanowiska rządowe.
 

Źródło: LifeSiteNews.com ,AS. 
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Kuba Błaszczykowski
 - reprezentant Polski w piłce nożnej: namawiam do włączenia się w akcję "Nie wstydzę się Jezusa"!
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL