wydarzenia
Druga odsłona akcji Krucjaty Młodych na Jasnej Górze
2015-08-28
26 sierpnia udaliśmy się ponownie do Częstochowy pod klasztor ojców paulinów. Cel był ten sam: zebrać jak najwięcej podpisów pod Synowską Prośbą do papieża Franciszka w sprawie przyszłości rodziny.

Zainteresowanie naszą akcją wśród pielgrzymów było większe niż się spodziewaliśmy.  W ciągu tylko paru godzin zebraliśmy 1002 podpisy pod apelem do Ojca Świętego Franciszka o potwierdzenie tradycyjnego nauczania Kościoła na temat małżeństwa i rodziny podczas zbliżającego się synodu.

Rozdaliśmy również wiele broszur, w tym 80 sztuk pisma Krucjaty – „Krzyżowiec” (prenumerata poprzez kontakt e-mailowy pod adresem krzyzowiec@krucjata.org.pl).

Naciski liberalnych biskupów i kardynałów, aby zmienić naukę Pana Jezusa, musiały się spotkać z reakcją wśród wiernych. Jak dotąd na stronie www.RatujmyRodzine.pl podpisało się pod apelem ponad 500 000 osób, w tym 116 biskupów i kardynałów, a liczba ta wciąż rośnie!

Nie można lepiej uhonorować Matki Bożej Częstochowskiej w dniu Jej uroczystości (26 sierpnia) jak tylko oddając Jej nasze wysiłki w obronie nauczania moralnego Kościoła.
 
 
 
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
Nie trzeba umieszczać symboli innych religii w przestrzeni publicznej
Dlaczego? Inni mówią, że w imię tolerancji i poszanowania pozostałych religii powinniśmy zabiegać, aby i one miały takie samo prawo do prezentowania swojej symboliki religijnej...
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL