wydarzenia
Krucjata Młodych na II Forum Organizacji Młodzieżowych Wspólnie dla Przyszłości
2015-11-06
W dniach 18-20 września 2015 r. odbył się w Opolu drugi zjazd patriotycznych organizacji młodzieżowych „Forum Wspólnie Dla Przyszłości”. Ponad stu uczestników wysłuchało kilkudziesięciu referatów oraz prezentacji szkoleniowych, dotyczących szerokie spektrum spraw publicznych. Wśród nich nie zabrakło wystąpień przedstawicieli Instytutu Ks. Piotra Skargi, Krucjaty Młodych oraz Instytutu Ordo Iuris.

Organizatorzy tego ogólnopolskiego spotkania za główny cel postawili sobie podnoszenie umiejętności u młodych osób, które decydują się na tworzenie i rozwijanie organizacji pozarządowych, a także wzmocnienie współpracy pomiędzy tymi organizacjami.

Na płaszczyźnie rozwoju patriotycznych ruchów i organizacji niezmiennym składnikiem pozostaje świat wartości chrześcijańskich. Do moralnego fundamentu działalności nawiązywało wielu obecnych w Opolu prelegentów, w tym m.in. reprezentujący Heritage Foundation prof. Lee Edwards. Całościowo tej tematyce poświęcony został panel Instytutu Ks. Piotra Skargi zatytułowany „Młode pokolenie wobec procesu dechrystianizacji”. Tematyka wystąpień przyciągnęła sporą liczbę młodych ludzi – najwięcej spośród wszystkich paneli odbywających się równolegle.

Reprezentujący Krucjatę Młodych Maciej Maleszyk mówił o motywacjach do działalności publicznej, jakie towarzyszą młodym katolikom, o potrzebie zachowania konsekwentnej postawy wobec wiary, którą przyjmujemy i której chcemy bronić w życiu. Nawiązywał także bezpośrednio do działalności Krucjaty Młodych, której kampanie – jak choćby akcja „Nie wstydzę się Jezusa”, czy też starania o eliminację z życia publicznego bluźnierczych spektakli i koncertów – niejednokrotnie przynosiły wymierne efekty i odmieniały oblicze dyskusji o wierze, moralności i kulturze w Polsce.

Poszerzenie tej tematyki o przykłady walki z dechrystianizacją w internecie stanowiło przedmiot kolejnej prezentacji. Podsumowano najważniejsze kampanie środowisk katolickich z lat 2013-15 oraz zaprezentowano dorobek naszego portalu w dziele poszerzania przestrzeni medialnej  i walki z dominacją lewicowo-liberalnych serwisów informacyjno-publicystycznych. Osiągnięcie przez serwis PCh24.pl oglądalności na poziomie miliona wejść miesięcznie w dwa lata po inauguracji działalności spotkało się ze słowami uznania wielu uczestników forum.

Warto odnotować inne interesujące panele, które także odbyły się w sobotę – dyskusję o systemie emerytalnym pt. „Czy dzisiejsi dwudziestolatkowie dożyją emerytury?”, prelekcję prof. Aleksandra Stępkowskiego pt. „Zagrożenia wynikające z ekspansji prawa antydyskryminacyjnego dla biznesu i mediów”, szkolenie dra Tymoteusza Zycha zatytułowane „Proces legislacyjny, ustawa o dostępie do informacji publicznej i inne narzędzia do wywierania wpływu na politykach”.  Ostatnim akordem konferencji był niedzielny panel o edukacji i szkolnictwie wyższym – „Studia – zawód czy rozwój pasji?”.

PCh24.pl

 
 
Niektórzy traktują krzyż instrumentalnie i wykorzystują do celów politycznych
Dlaczego nie zostawimy krzyża w bezpiecznym miejscu, tzn. w kościele lub domu prywatnym?
- Nadużycia nie uchylają prawa do używania czegoś.
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL