wydarzenia
W. Brytania: chrześcijańska kampania pod hasłem ”Nie wstydzę się”
2011-03-03

Kilka miesięcy temu chrześcijanie w Wielkiej Brytanii zainicjowali kampanię na rzecz obrony wiary pod hasłem „Nie wstydzę się”. Akcję koordynowała organizacja Christian Concern for Our Nation, która namawiała wyznawców Chrystusa, by w czasie Adwentu nosili koszulki z hasłem kampanii.

Według Andrei Minichiello Williams, szefowej i założycielki organizacji CCN, niedawna pielgrzymka papieska uwydatniła fakt, że w społeczeństwie brytyjskim próbuje się usunąć Jezusa Chrystusa z życia publicznego, próbując zredukować wiarę w Niego do sfery prywatnej. Jej zdaniem, przynosi to katastrofalny efekt zarówno w wymiarze indywidualnym jak i społecznym.

To oznacza, że wielu chrześcijan czuje, iż nie może mówić i żyć w oparciu o swoją wiarę, albo są zdezorientowani, jeśli chodzi o to, co im wolno mówić publicznie – podkreśla Williams.

Kampania ma dodać sił wyznawcom Chrystusa, by mogli bez strachu i wstydu otwarcie mówić, kim są i w co wierzą – uważa Williams. Logo kampanii, obok napisu „Not Ashamed”, zawiera symbol krzyża, który ma przypominać o prawdziwej nadziei, jaką daje Pan Jezus. Uczestniczą w niej przedstawiciele różnych wyznań, którzy czują się dyskryminowani w szkołach i miejscach pracy.

Źródło: ccm.pl
 
Tomasz Zubilewicz
- polski prezenter telewizyjny: Ja miałem przyjemność spotkać się z Panem Bogiem. Utożsamiam to ze spotkaniem z Jezusem i od tego momentu moje życie nabrało nieco innego wymiaru.
 
Obecność krzyża w przestrzeni publicznej nie podważa konstytucyjnej zasady świeckości państwa
Dlaczego? Inni mówią, że przez zgodę na krzyże np. w urzędach Państwo Polskie wspiera tylko jedną religię i światopogląd…
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL