wydarzenia
W. Brytania: chrześcijańska kampania pod hasłem ”Nie wstydzę się”
2011-03-03

Kilka miesięcy temu chrześcijanie w Wielkiej Brytanii zainicjowali kampanię na rzecz obrony wiary pod hasłem „Nie wstydzę się”. Akcję koordynowała organizacja Christian Concern for Our Nation, która namawiała wyznawców Chrystusa, by w czasie Adwentu nosili koszulki z hasłem kampanii.

Według Andrei Minichiello Williams, szefowej i założycielki organizacji CCN, niedawna pielgrzymka papieska uwydatniła fakt, że w społeczeństwie brytyjskim próbuje się usunąć Jezusa Chrystusa z życia publicznego, próbując zredukować wiarę w Niego do sfery prywatnej. Jej zdaniem, przynosi to katastrofalny efekt zarówno w wymiarze indywidualnym jak i społecznym.

To oznacza, że wielu chrześcijan czuje, iż nie może mówić i żyć w oparciu o swoją wiarę, albo są zdezorientowani, jeśli chodzi o to, co im wolno mówić publicznie – podkreśla Williams.

Kampania ma dodać sił wyznawcom Chrystusa, by mogli bez strachu i wstydu otwarcie mówić, kim są i w co wierzą – uważa Williams. Logo kampanii, obok napisu „Not Ashamed”, zawiera symbol krzyża, który ma przypominać o prawdziwej nadziei, jaką daje Pan Jezus. Uczestniczą w niej przedstawiciele różnych wyznań, którzy czują się dyskryminowani w szkołach i miejscach pracy.

Źródło: ccm.pl
 
Krzyż w szkole
Dlaczego? Inni mówią, że edukacja z zasady powinna być neutralna światopoglądowo…
- Nie istnieje neutralność światopoglądowa. Nie można uczyć dzieci bez odwołania się do kategorii prawdy i fałszu oraz dobra i zła.
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL