wydarzenia
W Brytania: kard. O'Brien skrytykował antychrześcijańską politykę zagraniczną rządu
2011-03-16

O domaganie się gwarancji poszanowania praw chrześcijan od rządów tych krajów, gdzie nie cieszą się oni pełnią należnych im praw zaapelował do brytyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych arcybiskup Edynburga, kard. Keith O’Brien. Wczoraj w Glasgow zaprezentowano raport „Pomocy Kościołowi w Potrzebie” o prześladowaniu chrześcijan w świecie.

Kard. O’Brien wyraził oburzenie faktem, że brytyjski rząd przekazuje do Pakistanu niemal miliard funtów i ani słowem nie upomni się o prawa chrześcijan. W jego przekonaniu zwiększanie pomocy właśnie teraz, kiedy nasilają się tam ataki na wyznawców Chrystusa, a broniący ich politycy są mordowani, jest świadectwem antychrześcijańskiej polityki zagranicznej.

Domagam się, aby szef dyplomacji William Hague uzyskał od Pakistanu i od krajów arabskich gwarancje dla wolności religijnej, zanim przekaże jakąkolwiek pomoc z budżetu państwa – powiedział prymas Szkocji.

Źródło: KAI, Radio Watykańskie
 
dołącz
 
 
Akcja
Chcemy obudzić sumienia Polaków. Młodych
i dojrzałych. Stań do walki z samym sobą!
Ze wstydem i obojętnością. Opowiedz się za Jezusem i nakłoń innych do wyznania wiary.
     Daj świadectwo:
zamów brelok 
i noś go w widocznym miejscu.
      Wymagasz od siebie więcej?
Spełniaj duchowe uczynki miłosierdzia!
 
Przemysław Babiarz
- dziennikarz i komentator sportowy.
Pamiętajmy: nawzajem dla siebie jesteśmy świadkami, nawzajem siebie umacniamy! Kochani, zachęcam was zatem do odwagi, do męstwa!
 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL