wydarzenia
Wietnam: zatrzymano katolika zaangażowanego w obronę życia
2011-12-30


Pierre Nguyen Dinh Cuong, katolik zaangażowany w Centrum bł. Jana Pawła II na rzecz obrony życia w diecezji Vinh, został aresztowany w Wietnamie. Jak podaje Radio Watykańskie, do zatrzymania doszło w wigilię Bożego Narodzenia. Trzech funkcjonariuszy wietnamskiej bezpieki zatrzymało mężczyznę, gdy szedł do lekarza. Działaczowi pro-life nie przedstawiono nakazu aresztowania, tylko przewieziono do aresztu służby bezpieczeństwa prowincji Vinh w środkowej części kraju.

Od lipca tego roku jest to już szesnasty katolik aresztowany za zaangażowanie w katolickim ruchu. Działacze Centrum na rzecz obrony życia odwiedzają matki w ośrodkach aborcyjnych i namawiają je do urodzenia dziecka, oferując pomoc materialną w jego wychowaniu.

W obronie więzionych katolików wystąpiła Komisja Sprawiedliwości i Pokoju działająca przy episkopacie Wietnamu. Czterech zatrzymanych otrzymało pozwolenie na wizyty świąteczne krewnych. Rodziny wyraziły obawę o stan psychiczny zatrzymanych. Zdecydowaną część w grupie aresztowanych stanowią wietnamscy studenci-obrońcy życia, których misją stało się przeciwdziałanie pladze aborcji.

Źródło: Radio Watykańskie

 
Niektórzy duchowni uważają, że miejsce krzyża jest wyłącznie w kościele
Dlaczego?
Taka postawa wynika ze swoistego kompleksu oblężonej twierdzy. Nie podejmują działań poza murami kościoła w imię świętego spokoju.
 
Akcja

Żyjemy w świecie, w którym Boga odstawia się na dalszy plan. Samozwańcze „autorytety”, wykorzystując potęgę mediów, stawiają się ponad Prawdą, wyszydzając Dobro, poniżając Miłość, atakując Kościół Katolicki.

Brakuje odwagi
Nawet św. Piotr zaparł się Jezusa. Zrobił to ze strachu. Ale chwilę potem zrozumiał swój błąd i gorzko zapłakał… Dzisiaj również młodzi ludzie boją się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga.
Dodajmy im odwagi!

 

 
 
 
Copyright © Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej               WWW.PIOTRSKARGA.PL